2020-02-01
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

serdecznie zapraszają

na uroczyste spotkanie

z okazji

Dnia Babci i Dziadka

które odbędzie się  w dniu 1.02.2020 r. (sobota) o godz. 14.00

w naszej szkole.

2020-01-31
Wywiadówka

31 stycznia 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się w szkole zebranie ogólne rodziców a po nim wywiadówki klasowe.

Spotkanie rozpocznie się programem artystycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy.

2020-01-23
Dzieciństwo Bez Próchnicy

Uprzejmie informujemy, że na mocy ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami naszą szkołą opiekuje się szkolny gabinet stomatologiczny zlokalizowany w Szkole Podstawowej NR 1 w Bratkowicach.

W ramach NFZ naszym uczniom przysługuje m.in.:

1. Cykliczny przegląd stanu uzębienia,
  2. Lakowanie tzw  „6” do 8r.ż. oraz 7 do 13 r.ż. ,
  3. Lakierowanie zębów stałych co 4 miesiące,
  4. Scaling jeden raz w roku (usunięcie kamienia nazębnego),
  5. Leczenie zębów mlecznych oraz stałych,
  6. Leczenie kanałowe zębów mlecznych oraz stałych,
  7. Usunięcie zębów mlecznych oraz stałych,
  8. Znieczulenie przy każdej procedurze leczniczej,
  9. Lapisowanie zębów mlecznych,
  10. Wizyta adaptacyjna do 5 r.ż.

2019-12-13
ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA. FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE

INFORMACJA 1

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia 2019 r – § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia MENiS z dnia 18.04. 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.). Są to dni ustawowo wolne od zajęć dydaktycznych.

W naszej szkole dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są także  2 i 3 stycznia 2020 r.   Na zajęcia dydaktyczne dzieci wracają po Święcie Trzech Króli czyli 7 stycznia . Dla dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki w domu, nasza szkoła zorganizuje w dniach 23, 27, 30, 31 grudnia 2019 r. i w dniach 2 – 3 stycznia 2020 r. zajęcia opiekuńczo-wychowacze w ramach pracy świetlicy szkolnej tj. od 6.30 do 16.00.

Uwaga 24 grudnia wszyscy pracownicy mają urlopy.

INFORMACJA 2

W czasie ferii zimowych (13 .01. 2020 r.  – 24.01. 2020 r.) szkoła zapewnia uczniom opiekę świetlicową. Godziny pracy świetlicy będą takie jak w czasie nauki tj. od 6.30 do 16.00.

Ponadto w pierwszym tygodniu  ferii w godzinach od 9.00 do 13.00 będą w szkole organizowane zajęcia feryjne, na które zapraszamy także dzieci nie zapisane na świetlicę. Będą to zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne, komputerowe,  gry i zabawy itp.

Harmonogram zajęć:

1. Poniedziałek – 13 stycznia - DZIEŃ SPORTU – w tym dniu będą dominować zajęcia sportowe (gry, turnieje, zawody) na sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym (w zależności od pogody). Zajęcia sportowe przeplatane będą innymi zajęciami relaksacyjnymi np. zgaduj-zgadula, zajęcia z książką, film itp.
  2. Wtorek – 14 stycznia - DZIEŃ ARTYSTÓW – dzień poświęcony zajęciom plastycznym, technicznym, rękodziełu itp. Zajęcia te przeplatane będą grami zespołowymi i zabawami.
  3. Środa – 15 stycznia - DZIEŃ KULINARNY -  dzień poświęcony  nauce przygotowania posiłku, prostych dań (kanapek, sałatek, itp.) Zajęcia kulinarne  przeplatane będą  grami, zabawami na sali gimnastycznej itp.
  4. Czwartek – 16 stycznia - DZIEŃ GIER I ZABAW (W TYM PRZY MUZYCE) – dzień poświęcony nauce gry na prostych instrumentach, zabawom przy muzyce i nie tylko, nauce prostych kroków tanecznych.
  5. Piątek – 17 stycznia - DZIEŃ ODKRYWCÓW (DOŚWIADCZEŃ) – dzień poświęcony na wykonywanie eksperymentów i doświadczeń. Uczniowie będą mogli uczestniczyć również w zabawach i grach edukacyjnych i sportowych.

Prosimy o zgłaszanie dzieci na zajęcia świetlicowe lub feryjne do 18.12.2019 r. (środa)

Uczniowie klas młodszych otrzymali deklaracje zapisu dziecka na zajęcia (do uzupełnienia przez rodziców), natomiast zainteresowani uczniowie z klas VI-VIII mogą takie deklaracje pobrać z sekretariatu szkoły.

Brak zgłoszenia oznacza, że dziecko nie potrzebuje opieki świetlicowej, nie będzie uczęszczać na zajęcia feryjne ani nie chce jechać do kina.

Udział dzieci w zajeciach można zgłaszać do sekretariat szkoły lub do wychowawcy klasy.

2019-10-30
Wywiadówka

6 listopada 2019 r (środa) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie ogólne rodziców a po nim wywiadówki w poszczególnych klasach.

Zapraszamy wszystkich rodziców.

2019-10-11
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w szkole nie ma zajęć dydaktycznych.

Uczniowie, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu mogą skorzystać z opieki świetlicowej.

Prosimy o informację czy Państwa dziecko będzie korzystało w tym dniu ze świetlicy (można to uczynić telefonicznie lub pisemnie - poprzez przekazanie do szkoły informacji zwrotnej na pismo, które dzieci otrzymały od Pani skretarki)