NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH

Archiwum - rok szkolny 2020/2021

Aktualności

2021-08-28
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/22 W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRATKOWICACH

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 1.09.2021 roku (środa) zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

  • 9.00 – Msza Św. inaugurująca rok szkolny w Kościele Parafialnym w Bratkowicach (dla chętnych)

  • 10.10 – rozpoczęcie  roku szkolnego dla klas I-IV (wspólne spotkanie uczniów i rodziców  z dyrekcją i gronem pedagogicznym w szkole w sali gimnastycznej a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych)

  • 10.45 -  rozpoczęcie  roku szkolnego dla klas V-VIII (wspólne spotkanie uczniów i rodziców z dyrekcją i gronem pedagogicznym w szkole w sali gimnastycznej a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych)

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców.

 

Prosimy wszystkich o zachowanie reżimu bezpieczeństwa.


2021-07-02
Półkolonia 2021

Celem zajęć było między innymi:

- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu,

- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,

- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,

- poznawanie najbliższej okolicy.

 

Półkolonia rozpoczęła się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszy dzień upłynął na zabawach integracyjnych w szkole. W tym dniu uczestnicy mieli okazję do rozwijania zdolności plastycznych. Tworzyli figurki za pomocą długopisów 3D, wykonywali kolczyki z modeliny. Odwiedzili również nowo otwarty labirynt w Mrowli.

We wtorek dzieci udały się na plac zabaw, gdzie korzystały m.in. z przyrządów do ćwiczeń gimnastycznych. Rozegrali również mecz piłki nożnej.  Następnie wyruszyliśmy do leśniczówki Bugaj, gdzie uczestnicy bawili się w różne zabawy. Po wypoczynku poszliśmy na krótki spacer po lesie.

Trzeciego dnia, tj. 30 czerwca dzieci odwiedziły rzeszowskie kino „Zorza”, gdzie obejrzały film pt.: „Luca”. Seans opowiadał historię tytułowego bohatera, który zyskał nowego przyjaciela, Alberto, z którym spędza wakacje na włoskiej Riwierze. Łączy ich wspólny sekret - w rzeczywistości są morskimi istotami, które na lądzie wyglądają jak ludzie - muszą unikać wody, zdolnej zdradzić ich prawdziwą naturę. Po filmie odwiedziliśmy fontannę multimedialną w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mieli okazję ochłodzić się w upalny dzień. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na pyszną pizzę.

Czwarty dzień półkolonii spędziliśmy w Parku Historycznym w Bliźnie. Przewodnik zapoznał dzieci z historią niemieckiego poligonu doświadczalnego z pociskiem V-2, samolotem AN-2, wozem pancernym i rekonstrukcjami okopów i bunkrów z czasów II wojny światowej. Na zakończenie dnia chętne osoby zakupiły drobne pamiątki.

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w LKJ w Zabajce. Pobyt rozpoczęliśmy od zapoznania się w mieszkańcami stadniny. Następnie wszyscy aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych oraz spacerze po okolicznym lesie. Miłym zaskoczeniem było wysłuchanie samodzielnie ułożonej piosenki  przez dziewczynki z naszej szkoły. Po smacznym obiedzie uczestnicy otrzymali deser – pyszne lody. Wspaniałą przygodą była przejażdżka bryczką po leśnych ścieżkach. Gdy wróciliśmy do szkoły nadszedł czas pożegnania i powrotu do domu.

To był wspaniały czas! Sprzyjała nam piękna pogoda, dzieci wracały zrelaksowane, wypoczęte i szczęśliwe.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!


2021-06-25
To już jest koniec!

Zakończenie roku szkolnego odbyło się uroczyście, choć z powodu pandemii zostało podzielone na 3 części. Pani dyrektor Janina Gaweł podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za pracę, szczególnie tę najtrudniejszą – w czasie trwania nauczania zdalnego, a także życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, by w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Trawki przygotowali program artystyczny. Za pomocą wierszy, piosenek wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz podziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

Także pozostali uczniowie pożegnali ten rok szkolny wierszami, piosenkami i tańcem. Wyróżnieni uczniowie otrzymali za bardzo dobre wyniki w nauce nagrody książkowe. Po spotkaniach ogólnych, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by otrzymać świadectwa oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

 Teraz WAKACJE!

Wszystkim życzymy, pogodnych, bezpiecznych wakacji. Czy w górach, czy nad morzem czy jeziorem. Ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich, wielu pięknych chwil oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 


2021-06-25
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

25 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Rudnej Wielkiej odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2020/2021 r. W czasie tej uroczystości, najlepsi ósmoklasiści z naszej gminy,  zostali wyróżnieni  przez Pana Adama Dziedzica  Wójta Gminy Świlcza listami gratulacyjnymi oraz nagrodzeni ufundowanymi specjalnie dla nich piórami. Wśród nagrodzonych była także absolwentka naszej klasy VIII – Julia Kopeć. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji.

 


2021-06-23
Realizacja programu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

„Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi

potrafił udzielać pierwszej pomocy,

ocaliłoby to MILION ludzi rocznie...„

 Jak w poprzednie lata, tak i w tym roku szkolnym, w naszej szkole przeprowadzono szkolenia dla uczniów, poprzez nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Szkolenie odbywało się w ramach zajęć lekcyjnych i objęło wszystkich uczniów klas I-III. Uczniowie w edukacji wczesnoszkolnej, którzy brali udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mają ten fakt odnotowany na świadectwie szkolnym w „szczególnych osiągnięciach”. Otrzymują również hologramy z logo WOŚP. Zostaliśmy również wyróżnieni za systematyczne prowadzenie zajęć w ramach programu otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP,  duży fantomem LittleAnne i  5 mniejszych  fantomów MiniAnne . Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2021-06-22
WRESZCIE RAZEM

  Jak wszyscy mówią w czerwcu już trochę za późno na naukę.  To pora aby jeszcze tylko poprawić oceny, które uczniowie zdobyli w czasie zdalnego nauczania. A powrót do szkoły to radość ze wspólnego przebywania, to koleżeńskie pogaduszki, wspólne zabawy na podwórku i wycieczki. Tego najbardziej brakowało wszystkim w czasie izolacji domowej. Od miesiąca szkoła znów tętni normalnym życiem, znów rozbrzmiewa uczniowski gwar, niekiedy dość głośne krzyki i tupot biegających wszędzie dzieciaków.


2021-06-22
KONKURS ZUCH - edycja semestralna

Wszyscy uczestnicy konkursu uzyskali wysokie wyniki w ogólnopolskich zmaganiach. Największą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie:

Rozalia Słowik klasa I (3 miejsce w Polsce) – dyplom laureata i nagroda książkowa

Oskar Kiełb klasa I (6 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Lena Matuszkiewicz klasa I (7 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Oskar Bednarz klasa I (14 miejsce w Polsce) - dyplom laureata

Mikołaj Jagusztyn klasa I (15 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

 Jakub Leniart klasa I (15 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Oliwia Lis klasa I (15 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


2021-06-21
Wyjazd do Rzeszowa

18 czerwca uczniowie tych klas  wraz z wychowawcami pojechali do kina ZORZA na film „Piotruś Królik 2: na gigancie”. Film wszystkim bardzo się podobał. Po seansie filmowym cała grupa wybrała  się na lody. W planie wycieczki był także spacer po pięknym rzeszowskim rynku. Ponieważ był upał, największą atrakcją na rynku było urządzenie z płaszczem wodnym. Wszyscy z radością zażywali kąpieli i zostało to uwiecznione na zdjęciach. Później uczniowie  przeszli na Plac Wolności, gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Józefa Piłsudskiego a z fontanny próbowali wyłowić monety. Zadowoleni z wycieczki uczniowie wrócili do szkoły autobusem PKS

Zapraszamy do galerii zdjęć


2021-06-21
#JESTEMZSOS

2021-06-21
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ZUCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

Konkurs weryfikował znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, konstrukcji i wyrażeń językowych o różnej skali trudności. W tegorocznej edycji swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie: Mikołaj Jagusztyn, Jakub Leniart, Lena Matuszkiewicz, Rozalia Słowik (klasa I) oraz Gabriel Przywara (klasa III). 

Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim rankingu. Największą wiedzą i umiejętnościami wyróżnili się uczniowie: 

Lena Matuszkiewicz – klasa I (3. miejsce) – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,

Rozalia Słowik – klasa I (7. miejsce) – dyplom laureata,

Jakub Leniart – klasa I (9. miejsce) – dyplom laureata,

Gabriel Przywara – klasa III (13. miejsce) – dyplom laureata.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2021-06-17
Wycieczka do Zamościa

Wycieczka obejmowała spacer po Zamościu z przewodnikiem: renesansowa kolegiata św. Tomasza, pałac Zamoyskich zbudowany w XVI w., Wielki Arsenał z XVII w (zwiedzanie Prochowni), Rynek Wielki i Solny, Wodny, Ratusz z 1600r. z monumentalnymi schodami, mury miejskie, Bastion 7. Wycieczka była interesującym przeżyciem i ciekawą lekcją historii. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika poznaliśmy historię i zabytki tego pięknego miasta. Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2021-06-14
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”



Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju.
Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz w Internecie. Uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.
Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych osób do domu, podczas nieobecności rodziców. Korzystając ze strony internetowej www.akademiapuchatka.pl zarówno dzieci jak i Rodzice mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, dodatkowo dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.
Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka’’ był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Po rozwiązaniu testu pierwszoklasiści zdobyli Dyplom, a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom imponującej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Cieszymy się, że dzieci doskonale wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu, w szkole, na drodze i w Internecie. Mamy nadzieję, że tę wiedzę będą każdego dnia wprowadzać w życie.


2021-06-10
„Ładne kwiatki” - kurs florystyczny w gminie Świlcza”

Wójt Gminy Świlcza ogłasza nabór do projektu pt. „Ładne kwiatki” - kurs florystyczny w gminie Świlcza”


     Wójt Gminy Świlcza informuje, ze w dniach od 7 do 25 czerwca 2021 roku zostanie przeprowadzony nabór uczestników na kurs florystyczny w ramach operacji „Ładne kwiatki” - kurs florystyczny w gminie Świlcza” realizowanej w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 -Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020”.

Celem głównym projektu jest nabycie wiedzy, umiejętności i doświadczenia w zakresie technik wykorzystywanych do tworzenia sztuki artystycznego układania kwiatów na obszarach wiejskich.

Ramowy program kursu florystycznego będzie się składać z 12 części (dni) – w sumie 48 godzin:
1. Florystyka dziedzina na pograniczu ogrodnictwa i sztuk pięknych.
2. Materiałoznawstwo roślinne. Wiązanka spiralna.
3. Co powinniśmy wiedzieć o roślinach. Wianek, jako doskonała forma florystyczna.
4. Materiały pomocnicze i dekoracyjne wykorzystywane we florystyce.
5. Ikebana - japońska sztuka układania kwiatów. Kwiatowe kompozycje w naczyniach i pojemnikach.
6. Charakterystyka roślin doniczkowych i możliwość wykonania z nich aranżacji florystycznych.
7. Florystyka pogrzebowa.
8. Florystyka ślubna.
9. Forma wianka.
10. Kompozycje z roślin suchych i sztucznych w naczyniach i pojemnikach.
11. Kompozycje kwiatowe z okazji ważnych świąt i uroczystości.
12. Kwiatowa dekoracja stołu.
W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji, umożliwiającym zakwalifikowanie się do Projektu, niezbędne jest dostarczenie przez Kandydata / Kandydatkę dokumentów do pobrania ze storny gminy: https://www.swilcza.com.pl/index.php/pl/dofinansowania-projekty-unijne-itp/1219-nabor-do-projektu-pt-ladne-kwiatki-kurs-florystyczny-w-gminie-swilcza

Informacje na temat projektu i rekrutacji można uzyskać pod numerem tel. 178670117, 178670175 oraz w siedzibie Urzędu Gminy Świlcza.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie


2021-06-02
Dzień Dziecka i Sportu

W tym dniu było tylko najwyżej 3 lekcje. Najmłodsze klasy świętowały od rana. Wychowawcy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia artystyczne, gry, filmy, zabawy ruchowe i inne zajęcia integracyjne. Klasy IV – VIII zaczęły świętować po trzeciej lekcji. Były międzyklasowe zmagania sportowe klas VI – VIII ( gra w koszykówkę i siatkówkę). Klasowe gry i zabawy ruchowe a także klasowe grillowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze; wafelki i lizaki. Pogoda w tym roku dopisała więc wszystkie zajęcia na podwórku i boisko przebiegały w wesołej atmosferze.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2021-06-01
Nocleg w szkole

Ten nietypowy sposób spędzenia czasu rozpoczęli o godzinie 16.00. Popołudnie i wczesny wieczór spędzili bawiąc się na boisku i grając w gry. Później wspólnie zjedli kolację , a przed spaniem obejrzeli film. Noc spędzili w swojej klasie, smacznie śpiąc do rana na szkolnych materacach. Rano było wspólne śniadanie i przygotowanie klasy do zajęć. Wszystkim bardzo spodobał się nocleg w szkole a inne klasy trochę trzeciakom zazdrościły.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2021-05-26
Święto Rodziny

 26 maja obchodzimy Dzień Matki a 23 czerwca  Dzień Ojca.  Uczniowie klas I-III przygotowali z tych okazji program artystyczny, w który włożyli całe swoje serca. Program został nagrany w szkole i udostępniony rodzicom do obejrzenia  na Facebooku.  W szkole uczniowie tych klas wykonali piękne laurki, bukieciki kwiatów a nawet biżuterię. Wszystkie prezenciki zostały wręczone rodzicom.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2021-05-16
MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

Przykłady  symetrii spotykamy w figurach geometrycznych, w przyrodzie  (np. w kryształach), w świecie roślin (np.budowa liści, układ płatków kwiatowych), w świecie zwierząt  (rozmieszczenie zewnętrznych organów ciała np. oczu), w budownictwie, w sztuce (ornamenty, desenie), w rzemiośle (koronki, hafty),  słowem – wszędzie.

Starożytni symetrią nazywali harmonijny układ części. Symetria była najbardziej podstawowym pojęciem ich estetyki; chodziło w niej o piękno.

Pojęcie symetrii (odbicia lustrzanego) jest w podstawie programowej szkoły podstawowej z matematyki. Uczniowie poznają pojęcie symetrii osiowej, wyszukują figury osiowosymetryczne, rysują figury symetryczne i projektują kompozycje osiowosymetryczne. Niżej prezentujemy projekty klasy VIII, przykłady symetrii w przyrodzie  oraz po 2 zdjęcia kurpiowskich wycinanek i wzorów do haftu


2021-05-03
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej), nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi. Wprowadziła częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochronę państwa, w ten sposób łagodząc nadużycia pańszczyzny. Konstytucja formalnie zniosła liberum veto.

Konstytucja przestała w praktyce obowiązywać (straciła znaczenie) 24 lipca 1792 roku (w momencie przystąpienia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do konfederacji targowickiej) – czyli po nieco ponad 14 miesiącach. Przestała natomiast być obowiązującym aktem prawnym 23 listopada 1793 roku.

W okresie międzywojennym organizowano uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po II wojnie światowej Święto zostało zlikwidowane. Dopiero w 1989 roku wróciło do kalendarza oficjalnych rocznic, a w 1990 roku sejm ustanowił 3 Maja Świętem Narodowym.

Każdego roku, z tej okazji, w szkole organizowane są uroczyste apele, a w rocznicę uchwalenia Konstytucji organizowane są uroczyste obchody gminne, wojewódzkie i państwowe.

W tym roku uroczyste obchody ograniczone są do minimum ze względu na epidemię. W szkole także nie będzie akademii. Tematyka związana z Konstytucją 3 Maja będzie omawiana na lekcjach zdalnych z języka polskiego, historii. WOS., na godzinach wychowawczych oraz na edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie klasy III, VI i VII przystąpili także do gminnego konkursu plastycznego „Konstytucja 3 Maja”, organizowanego przez Zespół Szkół w Dąbrowie pod patronatem Wójta Gminy Świlcza.

Niżej prezentujemy prace naszych uczniów.

 

 


2021-05-02
2 maja - Dzień Flagi

Powiewa flaga

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze

biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość

biel – serce czyste…

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.

  (Cz. Janczarski  „Barwy ojczyste”

 

 


2021-04-30
Konkursy ekologiczne

Również w naszej szkole podejmowane są różne akcje i działania, których celem jest uwrażliwianie uczniów na problemy związane z degradacją środowiska naturalnego. Jedną z form edukacji dzieci jest ich udział w różnych konkursach ekologicznych, których celem jest upowszechnienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska. W tym roku szkolnym uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w dwóch takich konkursach:

  1. Ogólnopolskim Konkursie  poświęconym Puszczy Białowieskiej – który  polegał na wykonaniu prezentacji na temat  oddziaływania człowieka i zjawisk pogodowych na Puszczę Białowieską, napisaniu opowiadania lub artykułu o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy Białowieskiej lub wykonanie plakatu prezentującego rośliny tworzące warstwy lasu na przykładzie Puszczy Białowieskiej
  2. Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Przywrócić naszą Ziemię”- który polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na temat ochrony środowiska.

Na oba konkursy wpłynęło wiele prac. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością – wykonali piękne i oryginalne plakaty, rysunki, prace przestrzenne oraz prezentacje.  Wszystkie wykonane prace świadczą o sporej wiedzy i ogromnej wrażliwości dzieci i młodzieży  na temat ochrony naszej planety.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu szkolnego:

Kategoria I - kl. I - III

  1. I miejsce – Lena Matuszkiewicz (kl. I) i Rozalia Słowik (kl. I) Oskar Kiełb (kl. I)
  2. II miejsce – Anita Bartków (kl. II), Adam Lis (kl. II)

Kategoria II - kl. IV - VIII

  1. I miejsce – Karolina Dworak (kl. VII), Jakub Trzyna (kl. V), Krzysztof Krupa (kl. V)
  2. II miejsce – Aleksandra Irzeńska (kl. V), Dominika Osypka (kl. VIII), Wiktoria Kwoka (kl. VI)
  3. III miejsce – Daria Szopa (kl. IV), Natalia Płatek (kl. IV)

2021-04-24
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – świętego Jerzego.

23 kwietnia to data symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia roku 1616 zmarli wybitni pisarze Miguel de Cervantes i William Szekspir oraz historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych literatów światowej sławy, m.in. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

W obecnych, pandemicznych okolicznościach, gdy szkoły są zamknięte, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy wszystkich czytelników do celebracji tego wyjątkowego święta z dobrą książką w dłoni!


2021-04-23
22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Jest to czas, aby zastanowić się nad wpływem ludzi na przyrodę oraz przyjrzeć się codziennym naszym czynnościom, które maja wpływ na środowisko. Gaszenie zbędnego oświetlenia, oszczędzanie wody, segregacja śmieci, niemarnowanie żywności, odpowiedzialne zakupy itp. w ogromnym stopniu przyczyniają się do ochrony przyrody i jej zasobów. Warto zastanowić się nad  naszym stylem życia i wypracować kilka dobrych eko-przyzwyczajeń, które będą przyjazne dla błękitnej planety.

      Uczniowie naszej szkoły systematycznie pogłębiają wiedzę na temat ochrony Ziemi i jej zasobów, podejmują proekologiczne dziania, biorą udział w konkursach i akcjach ekologicznych. Co roku też chętnie uczestniczą w obchodach Dnia Ziemi. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na pandemię koronawirusa, dlatego obchody Dnia Ziemi wyglądały inaczej niż zwykle – odbywały się raczej w wirtualnej rzeczywistosci. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji montaż muzyczny, który zaprezentowali w mediach społecznosciowych oraz wykonali wiele ciekawych i bardzo pomysłowych prac plastycznych i zabawek z różnych odpadów.


2021-03-31
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

     Tradycyjnie, co roku z okazji Wielkanocy, składamy sobie życzenia. Niestety, w tym roku, nie każdemu będziemy mogli złożyć je osobiście. W wielu przypadkach osobiste życzenia zastąpią kartki świąteczne, SMS, poczta elektroniczna lub komunikatory społeczne. W taki sposób od naszej szkoły powędrowały życzenia do władz gminny, radnych, pracowników gminy,  przyjaciół szkoły, pozostałych szkół w gminie oraz żołnierzy – kombatantów AK.    Otrzymaliśmy również wiele świątecznych kartek z życzeniami przysłanych tradycyjną pocztą lub  pocztą elektroniczną m.in. od Księdza Biskupa Kazimierza Górnego, Pana Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy, radnych oraz wielu instytucji.

 


2021-03-31
KONKURS POWIATOWY „POCZTÓWKA Z RZESZOWA”

Uczniowie klas I – III wzięli udział w VII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego Pocztówka z Rzeszowa, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Miejsca, które warto zobaczyć”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie.

 Oliwia Lis z klasy I została laureatem tego konkursu. Niżej prezentujemy pracę Oliwii.


2021-03-19
KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĘTY JÓZEF, PATRON RODZINY – PATRONEM 2021 ROKU”

Święty Józef z Nazaretu opiekun Świętej Rodziny jest patronem chrześcijańskich małżeństw, rodzin, ludzi pracy i dobrej śmierci. W roku poświęconym Świętemu Józefowi, Ojciec Święty zachęca wszystkich , by zawierzyli się wstawiennictwu opiekuna Świętej Rodziny.

W styczniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Święty Józef,, patron rodziny –patronem 2021 roku”. W konkursie brali udział uczniowie klas I – III. 

I miejsce zdobyli: Julia Dworak kl. III, Amelia Reguła kl. III i Kamil Łyczko kl. II

II miejsce otrzymały prace: Rozalii Słowik kl. I, Gabriela Przywary kl. III i Adama Lisa kl. II

III miejsce: Lidia Szopa kl. II,  Oskar Kiełb kl. I i Oliwia Lis kl. I

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2021-02-27
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

    Data obchodów nie jest przypadkowa. To 1 marca  w 1951 roku, w warszawskim więzieniu na Mokotowie zamordowano strzałem w tył głowy członków  IV Zarządu  Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: prezesa Łukasza Cieplińskiego, Mieczysława Kawalca, Józefa Batorego,  Adama Lazarowicza, Franciszka Błażeja, Karola Chmiela i Józefa Rzepkę. Mord ten jest symbolicznym końcem największej ogólnopolskiej  powojennej organizacji niepodległościowej wywodzącej się z Armii Krajowej.

„Żołnierze Wyklęci” określani też jako  Żołnierze Niezłomni  sprzeciwili się sowietyzacji kraju, nowemu zaborcy odbierającemu Polsce suwerenność i za to byli prześladowani.

Zdaniem historyków zginęło ich ponad 20 tysięcy żołnierzy. Wielu z nich poległo z bronią w ręku, wielu zostało zamordowanych skrytobójczo lub w więzieniach NKWD i UB, część wywieziono na Wschód, innych więziono i poddawano okrutnym torturom.

Po pokazowych procesach, skazywano ich na karę śmierci lub wieloletnie więzienie.

Nie wiadomo dokładnie ilu żołnierzy AK zginęło w okresie tzw. stalinizmu tj w latach 1944 – 1956.

   Przez lata nie można było o tym mówić.  Dopiero po transformacji ustrojowej zaczęto o tych faktach głośno mówić i żołnierzom wyklętym  przywracać  honorowe prawa.

Wtedy dopiero mogliśmy poznać sylwetki bohaterów takich jak:

Łukasz Ciepliński ps.Pług, rotmistrz Witold Pilecki ps. Witold, gen. August Emil Fieldorf – Nil,

Zygmunt Szyndzielarz – Łupaszka, sanitariuszka Danuta Siedzikówna – Inka.

 Cześć Ich pamięci!

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły

(prosimy podświetlić zamieszczony poniżej link i wybrać opcję "Przejdź pod ten adres")

 https://www.facebook.com/nspbratkowice/videos/180677560255379

 

 


2021-02-24
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY

 Zarządzenie Nr 1 – 2020/2021

Dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej

Im. Żołnierzy Armii Krajowej w Bratkowicach

z dnia 24.02.2021 r.

 

w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasie III

ze względu na sytuację epidemiologiczną

 Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1166) po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie.

 

zarządzam co następuje:

§ 1

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną w okresie od 25.02.2021 r. do 01.03.2021 r. zawiesza się w klasie III zajęcia stacjonarne.

§ 2

   W tym okresie w klasie III wprowadza się nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. poz. 493)

§ 3

   Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

                                                                                                      Janina Gaweł

 

 


2021-02-21
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródło dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększenie świadomości znaczenia języka i  kultury, budowania porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działanie oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie IV i VI upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. W czasie lekcji języka polskiego oraz godziny wychowawczej uczniowie  uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. 

Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.


2021-02-18
Konkurs "Dziwny Rok"

Nasze życie codzienne, relacje z innymi, sposób spędzania czasu oraz możliwości rozwoju bardzo się zmieniły. Uczniowie starszych klas opowiedzieli jak uległa zmianie ich codzienność przez wprowadzone ograniczenia. Konkurs został podzielony na dwie kategorie.

 

Klasy IV-VI miały za zadanie napisać list do wybranej osoby, opowiadając o ubiegłym roku.

W tej konkurencji:

I miejsce zajęła Natalia Urban z klasy VI,

II miejsce zajęła Wiktoria Kwoka z klasy VI,

III miejsce zajęła Daria Szopa z klasy IV.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły Blanka Bachórz i Amelia Przywara.


Klasy VII-VIII napisały natomiast opowiadanie o 2020 roku.

W tej konkurencji:

I miejsce zajął Mikołaj Buda z klasy VIII,

II miejsce Karolina Dworak z klasy VII,

III miejsce Marcel Puklicki z klasy VII.

Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Aleksandra Kwoka z klasy VII.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


2021-02-17
Projekt "Baczyński"

Krzysztof Kamil Baczyński to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli pokolenia Kolumbów, a zarazem jeden z patronów 2021 roku. Poeta, zginął w wieku dwudziestu trzech lat, walcząc w powstaniu warszawskim. 22 stycznia 2021 r. obchodziliśmy jego setną rocznicę urodzin. W naszej szkole klasa VIII uczci pamięć artysty różnorodnymi przedsięwzięciami. Świętowanie rozpoczęliśmy od akcji „Walentynki z Baczyńskim”.

 


2021-02-10
ROCZNICA POWOŁANIA ARMII KRAJOWEJ

Gdy armia hitlerowska  zaczęła ponosić klęski na froncie wschodnim stało się jasne , że na ziemie polskie wkroczy Armia Czerwona. Wobec tego faktu, dowództwo AK zmieniło koncepcję powstania powszechnego na akcję pod kryptonimem „Burza”. Celem akcji „Burza” była walka z wycofującymi się oddziałami niemieckimi, obrona ludności cywilnej przed wyniszczeniem, obrona ważnych obiektów przed zniszczeniem , wyzwalanie polskich miejscowości , tworzenie własnej administracji, występowanie wobec wkraczającej Armii Czerwonej w roli gospodarza i dalsza wspólna walka aż do pełnego wyzwolenia spod okupacji niemieckiej.

Działania akcji „Burza” trwały od stycznia do jesieni 1944 r. Walka objęła cały obszar przedwojennej Polski.

Apogeum akcji było Powstanie Warszawskie, które trwało 63 dni , od 1 sierpnia 1944 r. do 2 października, zakończyło się klęską , powstańcy nie otrzymali pomocy ani od sojuszników zachodnich, ani ze strony Armii Czerwonej, która już wtedy dotarła do Wisły.

Po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie, okazało się, że wspólna walka z okupantem nie jest możliwa.

Oddziały i zgrupowania  AK były rozbrajane, niemal wszystkich oficerów wywieziono w głąb ZSRR  natomiast podoficerów i szeregowych, nie pytając najczęściej o zdanie, wcielano do ludowego wojska utworzonego w ZSRR.

Ci, którzy uniknęli takiego losu musieli się ukrywać . NKWD i UB tropiły ich zaciekle. Ujętych stawiano przed sądem wojennym Armii Sowieckiej, które  po procesach, stanowiących obrazę prawa, z reguły skazywały ich na śmierć.  W tej sytuacji – 19 stycznia 1945 roku – ostatni dowódca AK, gen. Leopold Okulicki „Niedźwiadek”, wydał rozkaz nakazujący rozwiązanie Armii Krajowej. Sam Okulicki trafił do moskiewskiego więzienia, sądzony był tam w tzw. procesie szesnastu i skazany na 10 lat więzienia, z którego już nie wrócił.

Mimo represji radzieckich i polskich służb bezpieczeństwa, nie wszystkie oddziały

 AK podporządkowały się rozkazowi o demobilizacji. Powstawały nowe organizacje konspiracyjne, których celem było prowadzenie dalszej walki o wyzwolenie narodu, tym razem spod sowieckiej okupacji.

W tym roku, z powodu pandemii,  nie możemy uczestniczyć w Rzeszowie w obchodach rocznicy powołania Armii Krajowej ale wysłaliśmy do kombatantów kartki z podziękowaniem za niezłomna walkę o wolność kraju i życzeniami zdrowia.   

 

 

 

 

 


2021-02-09
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie. Organizatorami DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.htmlzamieszczone są materiały i pakiety edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. https://www.saferinternet.pl/

2021-02-06
Zapisy do pierwszej klasy

Szanowni Państwo.

Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bratkowicach ogłasza nabór  dzieci do  pierwszej klasy na rok szkolny 2021/2022.

Zapisy przyjmowane są codziennie w sekretariacie szkoły tel.17 8551004.

Karty zapisu można pobrać w sekretariacie lub ze stronie internetowej szkoły (zakładka KONTAKT – REKRUTACJA)

 Przy zapisie należy okazać dowód osobisty i skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (lub inny dokument stwierdzający tożsamość, dane i miejsce zamieszkania dziecka np. paszport, dowód tymczasowy) oraz dostarczyć wypełnioną kartę zapisu.

Prosimy również o dostarczenie zdjęcia dziecka w celu wyrobienia legitymacji szkolnej.

Ze względu na pandemię w tym roku nie możemy zorganizować Dnia Otwartego Szkoły. Można indywidualnie zwiedzić naszą szkołę i porozmawiać z dyrekcją lub nauczycielami od poniedziałku do piątku w godz. 9 -14 lub umówić się telefonicznie na inny termin.

Jeżeli chcecie Państwo wiedzieć co się dzieje w naszej szkole zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i strony na Facebook-u https://www.facebook.com/nspbratkowice/                     


2021-01-24
PROGRAM NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

.

W minionych latach w naszej szkole były organizowane z tej okazji uroczyste akademie. Na każdej z nich było bardzo dużo gości – Babć i Dziadków naszych uczniów. Ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnuków. Po programie artystycznym odbywało się spotkanie gości, ich wnuków i  pracowników szkoły przy herbacie kawie i pysznych ciastach, które przygotowywali na tę okazję rodzice uczniów. W tym roku z powodu pandemii nie możemy zorganizować takiej uroczystości w szkole. Ale uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców i Pani od muzyki przygotowali i nagrali program artystyczny, który został umieszczony na Facebooku.  W ten sposób pragną podziękować kochanym babciom i dziadkom za okazywaną miłość, troskę i opiekę.  Oczywiście, złożą Im także bezpośrednio życzenia w domu i wręczą prezenty, w tym także wykonane w szkole.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja dla wszystkich, niezależnie od wieku, aby swojej babci i dziadkowi złożyć serdeczne życzenia i podziękować za wszystko..

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2021-01-22
FERIE W SZKOLE

 

11.01.2021 r. - Pierwszy dzień ferii uczniowie  rozpoczęli od zajęć plastyczno-technicznych. Jedna grupa wykonywała prace techniką origami a druga pracowała z długopisami 3D. Za pomocą tych długopisów Dzieci wykonały dla siebie okulary i model wieży Eiffla. Odbył się także konkurs piosenki  „Szansa na sukces", w której brało udział cztery zespoły reprezentujące Bratkowice:) "Być może" , "Pieski"," Śpiewaki-trojaki" i „Ra-RA-RABUSIE”.

12.01.2021 r. – W tym dniu uczniowie szyli  maskotki a później robili świeczki. Następnie były gry i zabawy z chustą animacyjną, a na koniec wykonali upominki dla babci i dziadka w postaci kokardki z serduszkami.

13.01.2021 r. – W trzecim dniu spotkań feryjnych dominowały zajęcia ruchowe (gry, tańce, tory przeszkód). Po wyczerpujących zawodach i tańcach uczestnicy spotkania rozwiązywali łamigłówki i grali  w gry planszowe.

14.01.2021 r. – W tym dniu uczniowie znów  tworzyli figurki za pomocą długopisu 3D. Później były zajęcia z robotami oraz z  doświadczeniami chemicznymi. Dzieci skorzystały także z pięknej zimy; było lepienie bałwana, jazda na sankach i zabawy na śniegu.

15.01.2021 r. - W ostatnim dniu ferii uczniowie współpracowali w grupach konstruując wieże ze słomek, uczestniczyli w zabawach ruchowych, wykonywali pieczątki z ziemniaków i wzięli udział w karaoke. Po wspólnych zabawach każdy z uczestników zajęć feryjnych, otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Podczas tego dnia nie zabrakło również szaleństwa na śniegu .

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 


2021-01-15
Powrót uczniów do szkoły

 

17 stycznia kończą się ferie zimowe.
 

Od 18 stycznia 2021 r. nauka w kl. I-III będzie odbywać się stacjonarnie. Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z obowiązującym planem lekcji. W szkole pracuje również świetlica. Przywrócone zostają także dowozy uczniów do szkoły  wg. harmonogramu obowiązującego od września 2020 r.

 

Prosimy rodziców uczniów kl. I-III o zwrot laptopów i tabletów użyczonych na potrzeby nauki zdalnej.

 

Uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz osób  odwiedzających szkołę  obowiązuje w dalszym ciągu:

  1.  Regulamin funkcjonowania szkoły w okresie pandemii, który zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły w zakładce „szkoła” – dokumenty szkoły
  2. wytyczne MEN, MZ, GIS: file:///C:/Users/nauczyciele/Downloads/Wytyczne_MEiN,_MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkół_podstawowych%20(1).pdf

 

Od 18 stycznia uczniowie klas IV – VIII kontynuują naukę w formie zdalnej. Uczniowie tych klas mogą skorzystać w dniach 18.01 - 29.01 z konsultacji w szkole w celu poprawienia  proponowanych ocen półrocznych (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z nauczycielem przedmiotu).

 

Jeżeli klasy starsze nie wrócą do szkoły od 1.02.2021 r. to dla uczniów klasy VIII zostaną zorganizowane konsultacje przygotowujące ich do egzaminu ósmoklasisty.

 


2020-12-28
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

 

Wykonawcami koncertu byli uczniowie klas IV – V:

Daria Szopa – „Wśród nocnej ciszy” – keyboard,

Nicola Warzybok – „Dzisiaj w Betlejem” – pianino,

Krzysztof Krupa – „Lulajże Jezuniu” – keyboard,

Daria Szopa - „W żłobie leży” – klarnet,

Szymon Bartków, Erika Michalski i Natalia Płatek – „Nie miały aniołki” – pastorałka (wokal),

Nicola Warzybok- „Pada śnieg, pada śnieg” – pianino,

Aleksandra Irzeńska- „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – keyboard,

Adam Bąk i Karol Surowiec – „Lulajże Jezuniu” –wokal,

Daria Szopa – „Mędrcy świata” – klarnet,

Nicola Warzybok - „Przybieżeli do Betlejem” – pianino,

Daria Szopa – „Bóg się rodzi” – klarnet,

 I Nicola Warzybok – „We wish you a Merry Christmas” -  pianino.

Całość koncertu przygotowała i opracowała Pani Anna Kluska – nauczyciel muzyki.

Koncert został zamieszczony na Facebooku  i ma obecnie  ponad 500 wyświetleń. Serdecznie dziękujemy uczniom i Pani za miłą świąteczną niespodziankę.

 


2020-12-23
GMINNY KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VIII. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów różnymi obliczami matematyki, rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni i kreatywności. Zadaniem uczniów było wykonanie fotografii jakiegoś obiektu, który kojarzy się z pojęciami matematycznymi. Zdjęcia mogły być także metaforą matematyczną lub żarcikiem matematycznym. Przejście na zdalne nauczanie sprawiło, ze do szkoły nie spłynęło zbyt dużo ciekawych zdjęć. Na finał konkursu zostało wysłanych z naszej szkoły 6 zdjęć. Jedno z nich zyskało uznanie komisji i zostało nagrodzone. To zdjęcie Krzysztofa Krupy pt. „Zbiór pełny i zbiór pusty”. W galerii prezentujemy 3 zdjęcia uczniowskie  (podpisane)  oraz w celu rozwijania wyobraźni kilka zdjęć z otoczenia lub z Internetu, które kojarzą się z matematycznymi pojęciami.


2020-12-18
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ROTMISTRZ WITOLD PILECKI – NAJODWAŻNIEJSZY Z ODWAŻNYCH”

 

Dwa lata temu, uczniowie startujący w konkursie, zapoznali się z postacią Leopolda Lisa Kuli, jednego z najmłodszych oficerów Legionów Polskich, który zginął w 1919 roku, w wieku 22 lat, walcząc na kresach wschodnich z Ukraińcami w obronie granic Rzeczypospolitej.

W ubiegłym roku konkurs został poświęcony płk. Łukaszowi Cieplińskiemu „Pług” – bohaterowi kampanii wrześniowej 1939 r, Inspektorowi ZWZ-AK Rzeszów w latach 1941 -44. Po wojnie działał w strukturach „NIE” i był prezesem IV zarządu WiN. Zamordowany w Warszawie wraz z pozostałymi członkami IV Zarządu, w dniu 1 marca 1951 roku.

W tym roku uczniowie poznawali postać kolejnego Bohatera – Rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej. W 1940 r dobrowolnie dał się ująć w łapance, aby dostać się do Auschwitz, skąd przekazywał informacje o sytuacji w obozie i organizował konspirację. Po ucieczce walczył w Powstaniu Warszawskim. Aresztowany przez UB w 1947 roku, w pokazowym procesie skazany na karę śmierci. Zamordowany został 28 maja 1948 r.

 Ze względu na sytuację epidemiologiczną,  w b.r. konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej o życiu i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. W finale konkursu wzięło udział 9 uczniów z trzech szkół. Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Ustalono następujące miejsca:

I miejsce – Karolina Dworak NSP Bratkowice i Marcin Bąk SP 1 Mrowla

II miejsce –  Wiktoria Błońska SP 1 Mrowla, Filip Półtorak SP 2 Bratkowice i Mikołaj Buda NSP Bratkowice

III miejsce – Julia Kopeć NSP Bratkowice, Aleksandra Kwoka NSP Bratkowice

Wyróżnienia: Wiktoria Fłys  SP 1 Mrowla,  Miłosz Piątek  SP 2 Bratkowice

 


2020-12-11
Konkurs „Wiedzą dzieci jak segregować śmieci” rozstrzygnięty.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgłoszono do niego 85 prac uczniów z terenu Gminy Świlcza. Dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu. Julia Kopeć zajęła I miejsce w kategorii kl. VII – VIII natomiast Daria Szopa zajęła II miejsce w kategorii kl. IV – VI. Obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Julii i Darii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2020-12-09
RAZEM NA ŚWIĘTA 2020

Nasza szkoła przystąpiła to tej akcji. Uczniowie wykonali w domu około 80 pięknych kartek świątecznych. Część z nich zostanie bezpośrednio ze szkoły wysłana pocztą  do kombatantów – żołnierzy AK,  a ponad 60  przekazanych zostanie do siedziby Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie, skąd powędrują do żołnierzy AK,  weteranów WiN i honorowych członków ŚZ ŻAK.

Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła w tym roku na spotkania dzieci i młodzieży z żołnierzami AK, na wspólne obchodzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, 76. Rocznicy akcji „Burza” i 81. Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Prawdopodobnie nie będzie możliwe także spotkanie opłatkowe w styczniu i kolejne wspólne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, dlatego kartki od uczniów dla kombatantów, będą miłym gestem i świadectwem, że młode pokolenie wciąż pamięta o Nich  i docenia Ich zasługi w walce o wolność i niezawisłość Polski.

Zapraszamy do galerii zdjęć - kartki przygotowane przez uczniów

 


2020-12-07
„W oczekiwaniu na św. Mikołaja”

 

Każde dziecko na swój sposób przygotowuje się do nadejścia świętego i jego zaprzęgu reniferów. Jedni piszą listy i wrzucają je do skrzynek, inni spotykają Mikołaja w różnych miejscach i powierzają mu swoje prośby. Obecnie kontakt z nim jest utrudniony, jednak nasza szkoła stara się stworzyć dzieciom namiastkę tego magicznego czasu oczekiwania. W tym roku podczas zajęć online dzieci z klasy I poznały prawdziwą historię o św. Mikołaju – biskupie z Miry, jak również wirtualnie odwiedziły jego obecną siedzibę w Rovaniemi. Przebrały się w charakterystyczne stroje mikołajkowe, bawiły się do muzyki świątecznej i wykonały również piękne prace przedstawiające postać Mikołaja


2020-11-30
Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie szkół na terenie gminy Świlcza”

W ramach projektu realizowanego przez Powiat Rzeszowski w partnerstwie z Gminą Świlcza zostały objęte przejścia dla pieszych do modernizacji i budowy w następujących miejscowościach: Bratkowice (2 szt.), Mrowla i Rudna Wielka.

Zakres robót budowlanych obejmował:

  1. Wykonanie linii wibracyjnych przed przejściem dla pieszych.
  2. Dostarczenie i montaż 12 znaków drogowych aktywnych D-6 z panelem fotowoltaicznym „przejście dla pieszych”.
  3. Dostarczenie i montaż 12 znaków drogowych T-27.
  4. Dostarczenie i montaż barier wygradzających ruch pieszy.
  5. Dostarczenie i montaż wygrodzenia łańcuchowego U- 12b.
  6. Dostarczenie i montaż znaków A-17 „Kierowco zwolnij”.

W ramach projektu w placówkach oświatowych tj. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrowli, Szkole Podstawowej w Rudnej Wielkiej, Szkole Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bratkowicach przeprowadzono działania edukacyjno – profilaktyczne polegające na:

  1. zorganizowaniu lekcji pokazowych dla klas od 1 do 3 przeprowadzonych przez Policję z zakresu bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się na przejściach dla pieszych,
  2. zorganizowaniu spotkań dla grup przedszkolnych przeprowadzonych przez Straż Gminną z zakresu bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się na przejściach dla pieszych,
  3. zorganizowaniu i  przeprowadzenia  konkursu dotyczącego przepisów w ruchu drogowym dla klas od IV,
  4. zorganizowaniu i  przeprowadzeniu kursu na kartę rowerową dla klas  IV.

Działania te miały na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych/ w okolicach przejść dla pieszych.

Wartość zadania:  102.521,26  zł

Dofinansowanie:      73.578,69 zł

Celem programu była poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej poprzez podjęcie działań mających na celu poprawę infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym poprzez zmodernizowanie 6 przejść dla pieszych w obrębie szkół na terenie gminy Świlcza oraz działań edukacyjno – profilaktycznych mających na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych/ w okolicach przejść dla pieszych.

 

 

 

 

 

 


2020-11-26
Mali artyści

2020-11-24
Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „The World of English”

W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego „The World of English” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Trzcianie we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, pod patronatem Wójta Gminy Świlcza.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej bądź filmu przedstawiającego sławne miejsca pochodzące z krajów anglojęzycznych wraz z ich opisem w języku angielskim. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano łącznie 24 prezentacje i 5 filmów, wykonanych przez 29 uczestników z 7 szkół. Uczennica klasy VII naszej szkoły – Martyna Chmaj zdobyła I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna.

Wszyscy uczestnicy konkursu z naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a zdobywczyni I miejsca również interesującą nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Świlcza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej prezentujemy kilka slajdów z prezentacji Martyny Chmaj


2020-11-21
LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO „Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI”

 Jury oceniło prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I – III , których tematem było: „Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego  Boga” – ekumeniczna działalność Jana Pawła II. Wyłoniono 9 laureatów i 3 prace wyróżniono. Wśród laureatów jest trzech uczniów naszej szkoły: I miejsce zajęła Lidia Szopa z klasy II, Oskar Bednarz z klasy I zajął II miejsce a III miejsce otrzymała praca Amelii Reguły z klasy III.

Niżej prezentujemy nagrodzone prace. 


2020-11-18
„WIEDZĄ DZIECI JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI” – KONKURS PLASTYCZNY

      Konkurs ma na celu: propagowanie działalności proekologicznej wśród uczniów placówek oświatowych gminy Świlcza w aspekcie ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie u młodego pokolenia postaw odpowiedzialności za stan środowiska i prawidłową segregację odpadów, zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na konieczność segregacji odpadów, rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie umiejętności z zakresu technologii informacyjnej,

        Konkurs polega na wykonaniu w dowolnej technice pracy plastycznej lub plakatu   o tematyce związanej z segregacją odpadów komunalnych i odzysku surowców wtórnych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie i wykonali kilkanaście prac plastycznych, które zostały przekazane do organizatora. Konkurs zostanie podsumowany w drugiej połowie listopada. 

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów

 

 


2020-11-17
WYRÓŻNIENIA W XVII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA”

 

Celem konkursu jest: propagowanie historii i tradycji regionalnych związanych z kultem św. Huberta,

kształtowanie postawy człowieka świadomego swego wpływu na środowisko, wspomaganie działań proekologicznych, pobudzanie wyobraźni dziecka, zachęcanie do kreatywnego i twórczego sposobu przedstawienia tematu.

Zadaniem uczestników konkursu był wykonanie pracy plastycznej na określony temat.

  • Dzieci przedszkolne: „Rok w lesie - zima”
  • Uczniowie klas I –III: „Święty Hubert – Apostoł Ardenów” 
  • Uczniowie klas IV –VIII: „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów” 

 Nasi uczniowie od kilku lat biorą udział w tym konkursie. W tym roku dwie prace otrzymały wyróżnienie. W kategorii klas 1 – 3 wyróżnienie otrzymał Gabriel Przywara z klasy 3, a w kategorii klas 4 – 8 wyróżnienie otrzymał Krzysztof Krupa z klasy V. Gratulujemy laureatom.

 


2020-11-12
102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdego roku świętujemy to wyjątkowe wydarzenie. Z powodu pandemii 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogliśmy świętować tak jakbyśmy chcieli. Obostrzenia związane z COVID-19 wykluczyły organizację akademii, koncertów i spotkań w większym gronie. Mimo to społeczność naszej szkoły aktywnie uczciła Święto Niepodległości. Korzystając z platformy Teams i mediów społecznościowych uczniowie wzięli udział w akcji #SzkolaDoHymnu, recytacji wierszy patriotycznych oraz prezentacji flagi Polski w miejscu swojego zamieszkania. Poza tym  uczestniczyli w zajęciach online poświęconych rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

https://www.facebook.com/nspbratkowice/videos/2448998642060925

https://www.facebook.com/nspbratkowice/photos/a.1783967305037382/3040958806004886/

https://www.facebook.com/nspbratkowice/photos/pcb.3037471446353622/3037455716355195/

 

 


2020-11-09
WOJEWÓDZKI KONKURS PAPIESKI „Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI”

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych:   

Kl. I - III SP – konkurs plastyczny 

Kl. IV – VII SP – konkurs wiedzy konkurs wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II 

Kl. VII – VIII SP– konkurs recytatorski.

Od 26 października klasy IV – VIII mają nauczanie zdalne i dobre przygotowanie uczniów do konkursu wiedzy i recytatorskiego nie jest możliwe. Do konkursu przystąpiły tylko klasy I – III. Uczniowie tych klas wykonali ciekawe prace plastyczne. 9 prac zostało przekazanych do organizatora konkursu. Finał konkursu odbędzie się 17 listopada i wtedy dowiemy się czy prace naszych uczniów zyskały uznanie w oczach jury. W załączeniu prezentujemy wysłane prace.


2020-11-02
PROJEKT „POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH W OBRĘBIE SZKÓŁ NA TERENIE GMINY ŚWILCZA”

 Nasza szkoła została objęta tym programem. W ramach programu zostało zmodernizowane przejście przez jezdnię koło szkoły, które ma zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom i wszystkim użytkownikom drogi.

W ramach programu szkoła została zobowiązana do wykonania trzech zadań:

1. Zorganizowania lekcji pokazowej dla klas I - III przeprowadzonej przez Policję z zakresu bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się na przejściach dla pieszych.

2. Zorganizowania  i  przeprowadzenia  konkursu dotyczącego przepisów w ruchu drogowym dla klas od IV –VIII.

3. Zorganizowania  i  przeprowadzenia kursu na kartę rowerową.

  Dla klas I – III, w dniu 27 października 2020 r. przeprowadzone zostały lekcje pokazowe z zakresu bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się na przejściach dla pieszych. Lekcje przeprowadził policjant Pan  Tomasz Surowiak  z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną były to zajęcia online.

  W klasach IV – VIII wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie klasy IV po pogadance i ustnym quizie wiedzy o bezpieczeństwie wiedzy ruchu drogowego przystąpili do konkursu plastycznego. Ich zadaniem było wykonanie plakatu związanego z bezpieczeństwem ruchu drogowego.  Laureatami konkursu zostali: Daria Szopa, Erika Michalski i Natalia Płatek.

W klasach V – VIII został przeprowadzony konkurs wiedzy w formie testu. Test zawierał pytania z zakresu wiedzy ruchu drogowego.  Były to pytania zamknięte jednokrotnego wyboru, wymagające znajomości znaków drogowych, wiedzy z zakresu poruszania się pieszych i rowerzystów na drodze publicznej  i pytania  dotyczące poruszania się na skrzyżowaniu dróg.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Mikołaj Dworak (klasa VI)

II miejsce – Adam Kardyka (klasa V)

III  miejsce – Jakub Trzyna (kl. V), Cyprian Bednarz (kl. VI), Dominik Lis (kl. VI)

Wyróżnienia – Natalia Urban (kl. VI), Julia Kopeć (kl. VIII), Martyna Chmaj (kl. VII)

Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane ze środków przekazanych na ten cel z Urzędu Gminy Świlcza. Nagrody zostaną przekazane uczniom po powrocie do szkoły.

 Kurs szkoleniowy na kartę rowerową został przeprowadzony przez Pana Stanisława Rudzkiego – nauczyciela techniki. W kursie wzięło udział 10 uczniów. Po zakończeniu kursu, został przeprowadzony egzamin składający się z dwóch części;  teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczną stanowił test sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu przepisów ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpiło 10 przeszkolonych uczniów. Wszyscy zaliczyli z wynikiem pozytywnym zarówno część teoretyczną jak i praktyczną egzaminu.

 


2020-10-29
Pasowanie uczniów klasy I na czytelników.

 

Wszyscy pierwszoklasiści  zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasadami wypożyczania książek i korzystania z nich w domu. Dowiedzieli się też o korzyściach płynących z czytania. Zresztą sami stwierdzili że bardzo lubią czytać i nawet wykazali się ogromną wiedzą na temat bajek i baśni. Profesjonalnie rozwiązali też wiele zagadek i zadań dotyczących biblioteki oraz literatury dla dzieci.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładki oraz książeczkę.   

Pierwszoklasiści otrzymali także Wyprawkę Czytelniczą składającą się z:

  •   „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorek dziecięcych
  •    „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura dla rodziców
  •    „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, który może wspierać naukę alfabetu i czytania.

Wyprawka Czytelnicza została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” i zrealizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że czytanie będzie dla tych dzieci zawsze wielką przyjemnością.

Życzymy Im wielu wspaniałych chwil spędzonych z ciekawą książką


2020-10-22
Przerwa na czytanie

 

Była to I Międzynarodowa a V Ogólnopolska edycja tej akcji i odbywała się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.

 W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą "Przerwa na czytanie". Wzięło w niej udział ponad 60 osób.

22 października na przerwach śródlekcyjnych uczniowie i nauczyciele czytali wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Niektórych uczniowie tak „wciągnęły” czytane książkami, że wypożyczyli je sobie do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2020-10-22
20 października - Dzień Krajobrazu

Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, czy klimatyczne, lecz zyskują także wiele znaczeń kulturowych, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały też poetów i malarzy.

Z okazji obchodów Dnia Krajobrazu w naszej szkole zostały przeprowadzone różnorodne zajęciach na temat krajobrazu i zachodzących w nim zmian, ze szczególnym uwzględnieniem roli drzew w krajobrazie.

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat drzew a później zespołowo wykonali makiety i inne prace plastyczne przedstawiające wybrane gatunki drzew.

Uczniowie kl. IV, VII i VIII wzięli udział w spacerach krajobrazowych. Podczas spaceru czwartoklasiści poznawali drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu szkoły, natomiast uczniowie klas najstarszych udali się do leśniczówki w Bratkowicach, gdzie obserwowali rosnące tam dęby – pomniki przyrody znajdujące się na terenie sołectwa.

Uczniowie kl. V i VI wzięli udział  w konkursie wiedzy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat drzew i umiejętnością ich rozpoznawania na podstawie  liści, owoców czy innych charakterystycznych cech. Laureatami konkursu zostali: Krzysztof Krupa (kl. V) i Emilia Szczepanik (kl. V)

Zapraszamy do galerii zdjęć.


2020-10-13
Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia prowadziły Karolina Dworak i Aleksandra Kwoka przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego.

Przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, rodziców i uczniów serdecznie powitała Pani Dyrektor Janina Gaweł, która również wyjaśniła zebranym na czym polega zwyczaj pasowania i do czego zobowiązuje.

 „Ceremonia ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności wywodzi się ze średniowiecznej tradycji rycerskiej. Młody mężczyzna, który miał wejść do grona rycerskiej braci, musiał wykazać się męstwem i umiejętnością władania bronią. Podczas uroczystej ceremonii składał ślubowanie na wierność swojemu królowi. Tym samym był pasowany na rycerza, otrzymywał rycerski pas, zbroję i miecz. Zmieniły się czasy i ludzie, ale echa dawnej tradycji pozostały do dziś. Rolę księcia lub króla odgrywa dziś dyrektor szkoły, a „giermkami”, którzy mają być pasowani, są uczniowie klas pierwszych”.

 Zachęceni przez Panią Dyrektor uczniowie klasy 1 odważnie przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny. Za piękną recytację wierszy i inscenizacje piosenek zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Czekała  jeszcze na nich  niespodzianka, musieli odpowiedzieć na trudne pytania i wykazać się wiedzą z matematyki, przyrody i języka polskiego. Okazało się, że przygotowane zadania nie sprawiły im żadnej trudności. Pani Dyrektor, nauczyciele i rodzice orzekli, że egzamin zdali na 6 i gotowi są złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor za pomocą wielkiego ołówka pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę złożyli w kronice Samorządu Uczniowskiego swój pierwszy podpis (odcisk palca) oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty od Pani Dyrektor starszych kolegów oraz rodziców, którzy również  przygotowali dla nich słodki poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2020-10-12
Spotkanie z podróżnikiem

Państwa te pod wieloma względami są do siebie bardzo zbliżone – mają podobne warunki naturalne, tradycje i religię która wplata się niemal w każdy aspekt ich życia. W obu tych krajach odkryto też spore zasoby ropy naftowej, co znacznie wpłynęło na ich rozwój gospodarczy i transformację.

Są też widoczne różnice między tymi państwami. Oman to kraj w którym ludzie żyją  przeważnie w tradycyjny sposób a turyści mogą podziwiać  zabytkowe forty, zamki i meczety  oraz piękne, dziewicze krajobrazy – góry z licznymi kanionami, pustynie z zielonymi oazami,  szerokie plaże i malownicze zatoczki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie z kolei słaną z Wysp Palmowych (sztucznych wysp usypanych na dnie szelfu w wybrzeży miasta Dubaj) oraz z luksusowych nowoczesnych budowli takich jak np. Meczet szejka Zayeda w Abu Dhabi,  Burj Khalifa -  najwyższego budynku świata, Burj Al-Arab -  monumentalnego hotelu w kształcie żagla, czy Ski Dubaj – stoku narciarskiego na środku pustyni.

Relacja pana Dariusza z podróży do państw arabskich była bardzo interesująca. Wszyscy z uwagą słuchali opowieści o przyrodzie, kulturze i  życiu ludzi w tej części Azji. Była to ciekawa lekcja geografii, która pozwoliła poszerzyć wiedzę słuchaczy o współczesnym świecie.


2020-10-01
ŚWIĘTO SZKOŁY

              

    Dzień 27 września, od wielu lat, jest naszym Świętem Szkoły. W poprzednich latach, w tym dniu, najstarsze klasy uczestniczyły w wojewódzkich obchodach rocznicy  powstania Polskiego Państwa Podziemnego organizowanych w Rzeszowie. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, uroczystości w Rzeszowie miały charakter bardzo symboliczny i ograniczony. Zatem Święto Szkoły obchodziliśmy inaczej.                                                                                                                                                                           

     W klasach I – V wychowawcy przeprowadzili pogadanki o tematyce związanej z powstaniem Armii Krajowej wzbogacone  krótkimi filmami. Później uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające znak Polski Walczącej lub orła.

      W klasach VI – VIII pogadanki o treści historycznej przeprowadzono na godzinach wychowawczych. Na muzyce  uczniowie śpiewali piosenki żołnierskie. Ponadto klasa VI pod opieką Pana Dawida Bańkowskiego i Pani Anny Kluska pojechała rowerami na bratkowicki cmentarz, gdzie na mogile zamordowanych żołnierzy AK uczniowie złożyli białoczerwoną wiązankę kwiatów i zapalili znicze a pod pomnikiem znajdującym się w podworkim parku  złożyli symboliczne róże i zapalili znicz.                                                                                                                                                                                              

       Uczniowie klasy VII i VIII na informatyce wykonywali na komputerach prace graficzne związane tematycznie z PPP, Armią Krajową, Szarymi Szeregami i Powstaniem Warszawskim.                                                                                                                                                                                                

       W dniach 24, 28 września oraz 1 października uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w zajęciach o tematyce „Wrzesień 1939”, które prowadził Pan Zbigniew Lis - kustosz Regionalnego Domu Tradycji Ludowych  w Trzcianie.


2020-09-15
Informacja dla rodziców uczniów kl. I-V

Szanowni Państwo.

Uczniowie klas I -V biorą udział w "Programie dla szkół" - owoce i mleko w szkole. Prosimy, aby rodzice uczniów tych klas zapoznali się z informacjami (zamieszczonymi poniżej) o przetwarzaniu danych osobowych przez Krajowy Osrodek Wsparcia Rolnictwa i Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Zgodnie z art. 14 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia
2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych dalej jako RODO) (Dz. U. UE. L 119 z 04 maja 2016 r. str. 1 ) informujemy, że:

  1. Administrator danych osobowych

Administratorem czyli podmiotem decydującym o celach i środkach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych dziecka jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (zwany dalej jako Administrator lub KOWR) z siedzibą w Warszawie, ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa. Z administratorem może Pani/Pan kontaktować się poprzez adres e-mail: kontakt@kowr.gov.pl lub pisemnie na adres korespondencyjny Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa.

  1. Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym można kontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych osobowych, poprzez adres e-mail: iodo@kowr.gov.pl lub pisemnie na adres korespondencyjny administratora danych, wskazany w pkt. 1.

  1. Cele, zakres i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody Administrator będzie przetwarzać dane osobowe dziecka
w zakresie imienia i nazwiska, klasy i nazwy szkoły do której uczęszcza dziecko w celach związanych z udziałem dziecka w „Programie dla szkól w roku szkolnym 2020/2021 w tym w celu realizacji kontroli zgodności
z przepisami udziału Szkoły w Programie oraz organizacji i przeprowadzenia oceny Programu, a także w celu realizacji obowiązku archiwizacji dokumentacji.

Pani/Pana dane i dane osobowe dziecka podane w treści zgody będą przetwarzane wyłącznie w celu udokumentowania wyrażenia tej zgody.

W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania wyrażonej zgody na przetwarzanie danych, ale cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

  1. Okres przetwarzania danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe dziecka będą przetwarzane do czasu odwołania Pani/Pana zgody na ich przetwarzanie lub przez okresy przewidziane przepisami prawa w tym zakresie, w tym przez okres przechowywania dokumentacji określony w przepisach powszechnych i uregulowaniach wewnętrznych Administratora w zakresie archiwizacji dokumentów wynoszący 5 lat licząc od dnia 1 stycznia roku następnego po roku w którym dziecko zakończyło udział w Programie, który może zostać przedłużony o okres dochodzenia roszczeń przysługujących Administratorowi i w stosunku do niego .

  1. Źródło danych

Pani/Pana dane osobowe zostaną pozyskane przez KOWR za pośrednictwem Szkoły, która zgłosiła dziecko do udziału w Programie.

  1. Odbiorcy danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe dziecka w pozostałym zakresie mogą zostać udostępnione innym odbiorcom, jeżeli będzie wynikać to z przepisów prawa.

Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe dziecka w pozostałym zakresie mogą być także udostępniane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora (podmioty przetwarzające), np. podmioty przeprowadzające badanie w ramach oceny Programu, podmioty świadczące usługi informatyczne, usługi niszczenia dokumentów.

  1. Prawa osób, których dane dotyczą:

Zgodnie z RODO, przysługuje Pani/Panu prawo:

  1. cofnięcia zgody na przetwarzanie danych,
  2. dostępu do danych osobowych i otrzymania ich kopii;
  3. sprostowania/poprawiania danych osobowych;
  4. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej; 
  5. prawo do ograniczenia przetwarzania danych, przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego praw,

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych dziecka.

Zgodnie z art. 21 RODO nie przysługuje Pani/Panu prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest Pai/Pana zgoda na ich przetwarzanie (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

  1. Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych osobowych

Wyrażenie zgody na udział dziecka w „Programie dla szkół” jest dobrowolne. Podanie Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych dziecka w pozostałym zakresie ma charakter dobrowolny ale jest niezbędne do udokumentowania wyrażenia Pani/Pana zgody na udział dziecka w „Programie dla szkół” a co za tym idzie udział w badaniach dotyczących oceny Programu.  

  1. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji i przekazywanie danych do państw trzecich

W oparciu o Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe dziecka administrator nie będzie podejmował zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania. 

Administrator nie przewiduje przekazywania danych osobowych do państwa trzeciego (tj. państwa, które nie należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego obejmującego Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię) ani do organizacji międzynarodowych.

 

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

W związku z treścią art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018, str. 2), zwanego dalej: „rozporządzeniem 2016/679”, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że:

  1. Administrator danych osobowych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych Pani/Pana dziecka jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 70, 00-175 Warszawa.                 Z Administratorem może Pani/Pan kontaktować się poprzez adres e-mail: info@arimr.gov.pl lub pisemnie na adres korespondencyjny Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ul. Poleczki 33, 02-822 Warszawa.

  1. Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym może Pani/Pan kontaktować się
w sprawach dotyczących przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz danych osobowych Pani/Pana dziecka oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem tych danych osobowych, poprzez adres e-mail: iod@arimr.gov.pl lub pisemnie na adres korespondencyjny Administratora, wskazany w pkt. 1.

  1. Cele, zakres i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe i Pani/Pana dziecka będą przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody. Administrator będzie przetwarzać dane osobowe dziecka w zakresie imienia i nazwiska, klasy i nazwy szkoły, do której uczęszcza dziecko w celach związanych z udziałem dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021, realizowanego przez Administratora zgodnie z przepisami prawa (w tym w celu kontroli zgodności z przepisami udziału Szkoły w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021, a także organizacji i przeprowadzenia oceny Programu, jak również w celu realizacji obowiązku archiwizacji dokumentacji).

Pani/Pana dane i dane osobowe Pani/Pana dziecka podane w treści zgody będą przetwarzane wyłącznie w celu udokumentowania wyrażenia tej zgody.

W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania wyrażonej zgody na przetwarzanie danych, ale cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

  1. Okres przetwarzania danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka będą przetwarzane do czasu odwołania Pani/Pana zgody na ich przetwarzanie lub przez okresy przewidziane przepisami prawa w tym zakresie, w tym przez okres przechowywania dokumentacji określony w przepisach powszechnych i uregulowaniach wewnętrznych Administratora w zakresie archiwizacji dokumentów wynoszący 5 lat licząc od dnia 1 stycznia roku następnego po roku w którym dziecko zakończyło udział w Programie, który może zostać przedłużony o okres dochodzenia roszczeń przysługujących Administratorowi i w stosunku do niego.

  1. Źródło danych

Pani/Pana dane osobowe zostaną pozyskane przez ARiMR za pośrednictwem KOWR, który pozyskał Pani/Pana dane osobowe od Szkoły, która zgłosiła dziecko do udziału w Programie.

  1. Odbiorcy danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka w zakresie wskazanym w pkt. 3 mogą zostać udostępniane: podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora (podmioty przetwarzające),                   np. podmioty przeprowadzające badanie w ramach oceny Programu, podmioty świadczące usługi informatyczne, usługi niszczenia dokumentów.Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka w zakresie wskazanym w pkt. 3 mogą zostać udostępnione innym odbiorcom, jeżeli będzie wynikać to z przepisów prawa.

  1. Prawa osób, których dane dotyczą:

Zgodnie z rozporządzeniem 2016/679, przysługuje Pani/Panu prawo:

  1. cofnięcia zgody na przetwarzanie danych,
  2. dostępu do danych osobowych i otrzymania ich kopii,
  3. sprostowania/poprawiania danych osobowych,
  4. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,
  5. prawo do ograniczenia przetwarzania danych, przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa.

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osbowych oraz danych osobowych Pani/Pana dziecka przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych Pani/Pana dziecka.

Zgodnie z art. 21 rozporządzenia 2016/679 nie przysługuje Pani/Panu prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest Pani/Pana zgoda na ich przetwarzanie (art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia 2016/679).

  1. Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych osobowych

Wyrażenie zgody na udział dziecka w „Programie dla szkół” jest dobrowolne. Podanie Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych Pani/Pana dziecka ma charakter dobrowolny, ale jest niezbędne do udokumentowania wyrażenia Pani/Pana zgody na udział dziecka w „Programie dla szkół” a co za tym idzie udział w badaniach dotyczących oceny Programu. 

  1. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji i przekazywanie danych do państw trzecich

W oparciu o Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe dziecka administrator nie będzie podejmował zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania. 

Administrator nie przewiduje przekazywania danych osobowych do państwa trzeciego (tj. państwa, które nie należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego obejmującego Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię) ani do organizacji międzynarodowych.

 

 

Zgoda na udział dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021

 

Po zapoznaniu się z zasadami i warunkami udziału w „Programie dla szkól” w roku szkolnym 2020/2021, świadomie i dobrowolnie:

  1. wyrażam zgodę na udział dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2010/2021 oraz udział w badaniach dotyczących oceny Programu w roku szkolnym 2020/2021 oraz w kolejnych latach szkolnych,
  2. wyrażam zgodę na mój udział w badaniach dotyczących oceny Programu w roku szkolnym 2020/2021 oraz kolejnych latach szkolnych,
  3. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych dalej jako RODO) (Dz. U. UE. L 119 z 4 maja 2016 r. str. 1) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z siedzibą w Warszawie przy ul. Karolkowej 30 oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawie przy ul. Poleczki 33, danych osobowych dziecka w zakresie: imię i nazwisko, klasa i nazwa szkoły oraz moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska,
    w celach związanych z udziałem dziecka w Programie, w tym w celu realizacji przez ww. podmioty zadań związanych z wdrożeniem i realizacją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu dla szkół” zgodnie z Rozdziałem 7d ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych (Dz. U.
    z 2018 r., poz. 945 z późn. zm.), tj. min. w celu realizacji kontroli zgodności
    z przepisami udziału szkoły w Programie oraz organizacji i przeprowadzenia oceny Programu.

 

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa moich danych osobowych i danych osobowych dziecka.

 


2020-09-10
Startują zapisy na bezpłatne zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2020/2021

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2020/2021. W tym semestrze zajęcia będą odbywać się w nowej formule: odbędą się wykłady online i warsztaty w małych grupach. DUT otwiera też nową filię w Jaśle.

Zapisy na wykłady online rozpoczną się 14 września 2020 o godz. 10.00. Tak jak dotychczas, aby zapisać się na wykłady online, należy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT. Rejestracja będzie aktywna do 21 września 2020 do godz. 23.59.59. 

Więcej informacji na stronie:https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/startuja-zapisy-na-bezplatne-zajecia-dzieciecego-uniwersytetu-technicznego-w-semestrze-zimowym-2020-2021/


2020-09-04
Narodowe Czytanie 2020

Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała tym razem „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą dokonali wyboru spośród wielu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Uczniowie naszej szkoły w piątek, 4 września włączyli się w tę akcję, by poznać twórczość Juliusza Słowackiego, przedstawiciela polskiego romantyzmu. Na sam koniec tej uroczystości, każda klasa otrzymała odbitą okolicznościową pieczęć, którą szkoła dostała od Kancelarii Prezydenta RP.

Głównym założeniem tej akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów.
Tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

 

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


2020-09-01
Nowy rok szkolny czas zacząć.

Uczniowie i nauczyciele wracają do szkół w reżimie sanitarnym –  wszystkich obowiązuje m. in. dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości. Zostały przeorganizowane przerwy i lekcje oraz zmieniona  praca stołówki, świetlicy, biblioteki tak aby uczniowie jak najmniej się tłoczyli.

Również inauguracja nowego roku szkolnego była zupełnie inna niż zwykle – odbywała się w formie spotkań oddziałów klasowych z wychowawcami. Nie było, jak do tej pory  uroczystego spotkania całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły muszą dołożyć wszelkich  starań, aby nauka i praca w dobie pandemii była bezpieczna i efektywna. Mamy nadzieję, że mimo utrudnień i niedogodności uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy zdrowia, wytrwałości i pogody ducha.  Oby ten rozpoczynający się rok szkolny 2020/21 był pełen sukcesów, osiąganych w atmosferze dobrej współpracy, cierpliwości i zrozumienia.

                                                                                          Dyrekcja


2020-09-01
Bezpieczny powrót do szkoły.

Szanowni Państwo.

W okresie pandemii bedą wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa w szkole.

W  nowym roku szkolnym wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz osób odwiedzających szkołę  obowiązywać będzie „Regulamin funkcjonowania szkoły", który został opracowany w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS.

Zmianie ulega również regulamin świetlicy oraz zasady rekrutacji dzieci do świetlicy szkolnej.

Prosimy zapoznać się z tymi dokumentami.

„Regulamin funkcjonowania szkoły w okresie pandemii”, zmiany wprowadzone do regulaminu świetlicy szkolnej i  zasady rekrutacji dzieci do świetlicy znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce  "SZKOŁA" - DOKUMENTY SZKOŁY.

Karta zapisu do świetlicy szkolnej jest dostępna w zakładce  „KONTAKT” - REKRUTACJA/ZAPISY


2020-09-01
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

UCZNIOWIE I RODZICE!

 

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 w ograniczonej formie.. 

Prosimy o zapoznanie się z organizacją zajęć w tym dniu.

 Od pierwszego września obowiązują wytyczne  GIS, MZ i MEN.

Wytyczne, Regulamin funkcjonowania szkoły, aneks do regulaminu świetlicy znajdują się na stronie internetowej szkoły - zakładka SZKOŁA - DOKUMENTY

 

UWAGA! Uczniów obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 m od pracowników szkoły. Uczniowie po wejściu do sali zajmują wyznaczone miejsca. Po zajęciu miejsc uczniowie mogą zdjąć maseczkę osłaniającą. W kontakcie z nauczycielem bliższym niż 1,5m oraz w trakcie poruszania się po części wspólnej szkoły (korytarze, szatnia, toaleta) obowiązuje osłonięcie ust i nosa. 

 

Harmonogram spotkań z wychowawcami:

W tym roku nie będzie ogólnoszkolnej inauguracji roku szkolnego na sali gimnastycznej. Każda klasa spotyka się  z wychowawcą o wyznaczonej godzinie  i w wyznaczonej klasie.

 Proszę przyjść do szkoły dokładnie na wyznaczoną godzinę.

  • godz. 9:00 –  klasa I – sala nr 8.
  • godz. 9.10 -  klasa II  w sali nr 9
  • godz. 9.20 – klasa III w sali  nr 19 i klasa IV w sali nr 15
  • godz. 9.40 – klasa V w sali nr 12
  • godz. 9.50 – klasa VI w sali nr 13
  • godz. 10.00 – klasa VII w sali nr 18 i klasa VIII w sali nr 14

  • Dopuszcza się obecność jednego rodzica/opiekuna  dla dzieci klas 1 – 3.
  • Każdy rodzic i dziecko przed wejściem do budynku dezynfekuje ręce oraz zakłada posiadaną maseczkę na usta i nos. Następnie udają się do wyznaczonej klasy.
  • Rodzic/opiekun towarzyszący dziecku siada w klasie ze swoim dzieckiem w jednej ławce.
  • Na terenie szkoły wszyscy  zobowiązani są  do zachowania dystansu społecznego.
  • Rodzice dzieci starszych oczekują na dzieci na podwórku lub w samochodzie ewentualnie w wyznaczonej strefie jeżeli jest niesprzyjająca pogoda. Zachowują dystans lub mają zakryte usta i nos.
  • Po zakończeniu zajęć poszczególne klasy opuszczają szkołę w różnym czasie, aby nie robić dużego zagęszczenia na wspólnych przestrzeniach. Za bezpieczne opuszczenie szkoły odpowiadają wychowawcy.
  • Należy bezwzględnie dostosować się do poleceń wydawanych przez pracowników szkoły.

                                                                                      Janina Gaweł


Galerie