NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
2024-01-20

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku ta niecodzienna uroczystość miała miejsce w sobotę - 20 stycznia.

 To czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć
cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka  

Rudolph Giuliani

 

Licznie przybyłych z tej okazji gości serdecznie i ciepło powitała Pani Dyrektor Danuta Rudzka. Składając życzenia podkreśliła, że Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym co dobre. Aby wyrazić swą wdzięczność i miłość, wnukowie przygotowali piękny i różnorodny program artystyczny.


W pierwszej części dzieci z klasy 1 ze wzruszeniem i przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich Babć i Dziadków. Następnie uczniowie z klasy 3 jako mali aktorzy przedstawili baśń „Piękna i Bestia”. Ukazana w niej historia dziewczynki, jej oddanie, uczy nas, że prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu człowieka. Dziadkowie mogli też podziwiać swoich wnuków podczas układów tanecznych przygotowanych przez grupę dzieci z klas 1-3. W drugiej części uroczystości szanowni goście obejrzeli spektakl słowno muzyczny „Bajkowe Jasełka” i wspólnie z dziećmi i zespołem muzycznym zaśpiewali kolędy. Na zakończeni uroczystości wnukowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom własnoręczniem wykonane laurki i przygotowane prezenty. Następnie Pani Dyrektor pogratulowała Dziadkom tak wspaniałych wnuków i zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Sobotnia uroczystość  była wyjątkowym dniem. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

GALERIA ZDJĘĆ