Wyjazd na narty
2024-01-08

Wyjazd na narty

08 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na narty, na stok narciarski KiczeraSki w Puławach Górnych.

Ruch to zdrowie, a jazda na nartach to aktywność, która bez wątpienia wzmacnia całe ciało, poprawia koordynacje ruchową, hartuje organizm, uczy samodzielności dyscypliny oraz wytrwałości w działaniu.

Wyjazd zorganizowany był w ramach akcji „Narty Dzieciom”, dzięki czemu każdy  uczestnik mógł wypożyczyć  sprzęt narciarski, trenować z instruktorem i zjeść pożywny obiad.

Większość z młodych narciarzy stawiała pierwsze kroki na stoku, mimo początkowego leku i obaw każdy z uczestników poznał podstawowe tajniki jazdy na nartach i pod koniec zajęć wszyscy uczniowie sami zjeżdżali ze stoku. Do Bratkowic wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni z zimowej przygody.