NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Uczymy i szkolimy się
2023-11-23

Uczymy i szkolimy się

W listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy, w których uczestniczyły wszystkie klasy.
Podczas zajęć wykwalifikowani ratownicy medyczni przypomnieli dzieciom jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie mogli przećwiczyć procedurę skutecznego wzywania pomocy oraz nauczyć się sprawdzać, czy poszkodowany oddycha; jak postąpić z poszkodowanym, który nie oddycha; jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej; jak poradzić sobie z prostymi przypadkami urazowymi. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę pamiątkowy dyplom uczestnictwa w warsztatach: “Mały Ratownik”.
Udział w zajęciach uświadomił dzieciom, że nieraz najtrudniejsze w pierwszej pomocy jest przełamanie się, zdobycie na pierwszy krok - im częściej powtarzane są ćwiczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedy naprawdę stanie się coś złego, nasza reakcja będzie automatyczna. W godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia lub życia dla pracowników naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani i Panu Przemkowi z Dream Team za profesjonalne i przydatne lekcje
❤️