2023-11-03

"Akademia Młodych Odkrywców"

03 listopada 2023 r. uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w sympozjum pt.: „Akademia Młodych Odkrywców", które odbywało się w budynku G2A Arena w Jasionce.

Wydarzenie to uświetnił prezydent miasta Rzeszowa pan Konrad Fijołek, który przywitał uczniów krótkim przemówieniem.

Wykład rozpoczął się od pokazu mody, na którym  przedstawiono afrykańskie stroje z różnych epok i na różne okazje. Następnie uczniowie mieli możliwość wysłuchania trzech różnych historii. Pierwsza opowiadała o koniach na stepach Azji, druga opowiadała o podróży rowerem  po Ameryce Łacińskiej, a trzecia o życiu na  polskiej stacji badawczej na Antarktydzie.Każda z prezentacji pokazywała różne sposoby na przeżycie ciekawych przygód, poznanie różnych kultur, a w słuchaczach  wywoływała ciekawość świata.

Po zakończonym wykładzie podróżnicy nagrodzili najlepszych słuchaczy grami planszowymi.