Przerwa na czytanie
2023-10-30

Przerwa na czytanie

Wspaniałe jest być częścią czegoś WIELKIEGO! Właśnie taka jest Międzynarodowa Akcja „Przerwa na czytanie”. Czytaliśmy szybko, wolno, z pasją, dla towarzystwa, z uwagą, po obrazkach, nawet wspak, siedząc, stojąc, po turecku, w klasie, korytarzu, świetlicy… Każdy czytał tak, jak lubi i co lubi! Jaka szkoda, że przerwy mamy takie krótkie…

W poniedziałek, 30 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz wzięli udział IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie -„Przerwa na czytanie”.

Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali najdłuższą przerwę, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli i kolegów. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej.