TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO
2023-10-11

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

11 października uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w gminnym konkursie BRD organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bratkowicach.

Podczas konkursu uczniowie brali udział w kilku konkurencjach.  Wiedzę teoretyczną zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego, a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Do walki o tytuł mistrzów stanęło 8 drużyn z terenu gminy Świlcza, w grupie wiekowej 11-12 lat.

Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Wołowiec (kl. V), Adam Lis (kl. V), Julia Dworak (kl.VI) oraz Amelia Reguła (kl. VI).

Turnieje dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi poprzez zabawę zdobywają wiedzę, którą procentuje w dorosłym życiu.

Gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.