Dzień Tabliczki Mnożenia i Uśmiechu
2023-10-06

Dzień Tabliczki Mnożenia i Uśmiechu

Dnia 6 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Tabliczki Mnożenia i Uśmiechu.

Radosne święto Uśmiechu, zainicjowane w 1999 r. przypada rokrocznie w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą Dnia Uśmiechu był Harvey Ball, twórca znanego na całym świecie znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle smiley

Symbol ten przedstawia dokładnie to, co pragniemy widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę spotykając drugą osobę. Obok uścisku dłoni czy wyglądu stanowi on jeden z najważniejszych elementów reprezentujących danego człowieka w trakcie powitania. Co więcej… nawet sztucznie prowokowany uśmiech ma wiele zalet. Warto więc, aby często gościł na naszych twarzach!

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu p. Krystyna Berdel wraz ze swoją klasą przygotowała piękną ramkę z wieloma radosnymi emotkami, z którą uczniowie wszystkich klas mogli sobie zrobić wesołe fotograficzne portrety. Oprócz tego każdy uczeń miał na sobie coś żółtego – kolor znaczka uśmiechniętej buźki, co było równoznaczne ze szkolnym szczęśliwym numerkiem, chroniącym przed niechcianą odpowiedzią.

Nie zapominajmy o uśmiechu na co dzień. Tak mało, może zdziałać naprawdę wiele!

Ponad to w radosnej atmosferze obchodziliśmy również Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają sobie i innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Uczniowie klas IV – VIII mieli do rozwiązania specjalne zadania „Tabliczki szczęścia – z hasłem dla każdego – szczęśliwą wróżbą”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.