Europejski Tydzień Sportu
2023-10-02

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23-30.09.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia. W związku z tą akcją uczniowie "Naszej Trójki" brali udział w testach sprawności fizycznej w klasach I - VIII, klas VI przebiegła test  Coopera i uczestniczyła w wycieczce rowerowej, a chłopcy z klas IV-VI brali udział  w zawodach gminnych w piłce nożnej.