KONSTYTUCJA 3 MAJA
2023-05-03

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to jedna z okazji, które sprawiają, że możemy poczuć się dumni i wdzięczni za rodaków, którzy w odległych i trudnych historycznie czasach, swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła potrzeba wolności i niepodległości.

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VII przygotowali uroczystą akademię. Poprzez wiersze i piosenki zaprezentowali ważne fakty w historii Polski.

W trakcie akademii użyto do wykonania pamiątkowych zdjęć aparatu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.