Olimpijska uczta
2024-04-24

Olimpijska uczta

Hera - królowa niebios – zarządziła by odwiedzić uczniów klasy piątej, wyposażyć ich w boskie atrybuty i rozpocząć dobrą zabawę.

Ze światem bogów greckich związana jest moc fascynujących mitów i ciekawostek. Grecy wierzyli, że górę Olimp zamieszkują bogowie, z których każdy opiekuje się inną dziedziną życia.

Hera - królowa niebios otacza opieką małżeństwa i kobiety.

Afrodyta, jak na boginię miłości przystało, przechadza się z różą i jabłkiem wśród obłoków.

Hefajstos - Bóg ognia i kowali ciężko pracuje w swojej kuźni.

Apollo - bóg sztuki, poezji i muzyki dba by dźwięk liry zachwycał muzy opiekunki sztuk.

Atena - bogini mądrości i wojny pomaga herosom w ich niebezpiecznych misjach.

Demeter i jej córka Persefona dbają o urodzaj i przyrodę.

Hermes - posłaniec bogów ma laskę, która godzi skłóconych.

Dionizos nauczył ludzi zabawy i uprawy winorośli.

Atena z Dionizosem wraz z  całym orszakiem wyruszyli w odwiedziny po wszystkich klasach. Każdy z uczniów i nauczycieli otrzymał niebiański cukierek i poczuł się jak na Olimpie. Tańcom i pieśniom nie było końca.

Niesamowici greccy bogowie dziękują swoim niesamowitym  rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczty oraz wytwornych szat.