2024-04-23

We wtorek 23 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi.

Uczniowie z klasy trzeciej i czwartej zaprezentowali program artystyczny“ Ziemia- mój dom”. Celem programu było uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie, w każdej sytuacji. Uczniowie przypomnieli również krótką historię tego święta, zwracając uwagę na najważniejsze problemy z jakimi boryka się nasza Planeta i jej mieszkańcy.

W związku z obchodami Dnia Ziemi przyłączyliśmy się również do akcji sprzątania świata. Odpowiednio przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki i rękawice, pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, uczniowie wyruszyli na tereny wyznaczone przez organizatorów. Tego dnia uczniowie zadbali o to by nasza okolica wyglądała ładnie i czysto.

Każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku by wspólnie walczyć o nasz dom!