Powiatowy Konkurs Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza
2024-04-11

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie"

Emilia Szczepanik oraz Nicola Warzybok reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie”.

W etapie szkolnym, który odbył się 7 marca 2023 roku, wzięło udział 102 uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 25 uczestników, w tym uczennice naszej szkoły. Test finałowy został przeprowadzony 11 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie.

Po zakończonym teście uczestnicy oraz ich opiekunowie mieli niepowtarzalną okazję do spotkania z panem Czesławem Drągiem – bibliofilem, kolekcjonerem i znawcą „Pana Tadeusza”, który podzielił się swoją pasją i wiedzą na temat dzieła Mickiewicza.