2024-04-09

"Aktywna przerwa"

Szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa. Przerwa międzylekcyjna to czas, kiedy uczniowie mogą odprężyć się po godzinach spędzonych w szkolnej ławce. Znakomitym pomysłem na spożytkowanie energii jest zaangażowanie uczniów w gry i zabawy sportowe.

Podczas „Aktywnych przerw" nasi uczniowie mogą aktywnie spędzać czas poprzez zabawę oraz naukę wybranych elementów z wychowania fizycznego. Aktywne przerwy są doskonałą formą rozładowania energii, która kumuluje się w młodych organizmach, podczas zajęć w salach lekcyjnych, gdzie dzieci muszą być skoncentrowane na nauce.

Na potrzeby tej akcji wydzielono strefy różnych aktywności w oparciu o potrzeby i zainteresowania uczniów naszej szkoły tj.: mini siatkówka, koszykówka, speedball, huśtawki,  drabinki , tyrolka, tenis stołowy.