Rozwijanie kompetencji cyfrowych
2024-03-01

Rozwijanie kompetencji cyfrowych

Uczniowie naszej szkoły podejmują różnorodne działania programistyczne i konstrukcyjne z wykorzystaniem najnowszego sprzętu pozyskanego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Podczas lekcji i zajęć rozwijających zainteresowania z informatyki poznają narzędzia cyfrowe do obsługi drukarki 3D, długopisów 3D, zestawów Lego Spike Prime. Uczniowie uczą się projektować breloczki, zawieszki i inne modele w programie Tinkercad, konstruują pojazdy jeżdżące z wykorzystaniem czujników, tworzą proste programy w środowisku Scratch i Replit. Wychodząc naprzeciw współczesnej edukacji kształcą się w kierunku nowatorskich urządzeń cyfrowych, rozwijają kreatywność, łączą naukę z zabawą oraz przygotowują do nowych wyzwań w przyszłości.