NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Konkursy z języka polskiego
2023-12-11

Konkursy z języka polskiego

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich.

Dnia 13 listopada uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego organizowanej przez „Olimp School”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Wzięli w nim udział uczniowie: Julia Dworak (klasa VI), Natalia Płatek (klasa VII), Emilia Szczepanik (klasa VIII) oraz Zuzanna Pałka (klasa VIII).  

23 listopada chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkursie pt.: "Orzeł Ortograficzny". Z arkuszem konkursowym zmierzyli się: Oliwia Lis (klasa IV), Lena Matuszkiewicz (klasa IV), Rozalia Słowik (klasa IV), Kamil Łyczko (klasa V), Antonina Szczepanik (klasa V), Paulina Nowak (klasa VI), Łucja Szczepańska (klasa VI) oraz Natalia Płatek (klasa VII).

W październiku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Twórczość Aleksandra Fredry”. Konkurs był organizowany w ramach zadania Fredro w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim" dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego twórczością Aleksandra Fredry. Z naszej szkoły prace wykonali: Oskar Bednarz (klasa IV), Oskar Kiełb (klasa IV), Łucja Szczepańska (klasa VI), Aleksandra Irzeńska (klasa VIII), Dmytro Khodorkov (klasa VIII) oraz Nicola Warzybok (klasa VIII).

Uczeń z IV klasy – Oskar Kiełb wziął udział w konkursie literackim pt.: „Zwariowana historia”.