Mikołaj w naszej szkole
2022-12-12

Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich, którzy oczekują prezentu od Świetego Mikołaja. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach.

Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci?

Już od samego rana w szkole panował miły i świąteczny nastrój. Uczniowie wędrowali w czapkach Mikołaja lub w czerwonych strojach.

Dzieci z  klas I-III spotkali się z Mikołajem w sali gimnastycznej. W podziękowaniu za otrzymane prezenty dzieci zaśpiewały piosenkę. Uczniowie z klas IV – VIII otrzymali swoje prezenty w klasach, a następnie wybrali się na dalsze świętowanie tego dnia z wychowawcami -  klasy  6 i 8 wybrały się do kina, natomiast klasa 7 na kręgle.

Wszyscy spędzili tez dzień  bardzo radośnie i z uśmiechem na twarzy. A co najważniejsze – mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu…  A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia!