22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi
2021-04-23

22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest świętem ekologicznym, obchodzonym obecnie w 192 krajach świata. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbywają się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.

Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Jest to czas, aby zastanowić się nad wpływem ludzi na przyrodę oraz przyjrzeć się codziennym naszym czynnościom, które maja wpływ na środowisko. Gaszenie zbędnego oświetlenia, oszczędzanie wody, segregacja śmieci, niemarnowanie żywności, odpowiedzialne zakupy itp. w ogromnym stopniu przyczyniają się do ochrony przyrody i jej zasobów. Warto zastanowić się nad  naszym stylem życia i wypracować kilka dobrych eko-przyzwyczajeń, które będą przyjazne dla błękitnej planety.

Uczniowie naszej szkoły systematycznie pogłębiają wiedzę na temat ochrony Ziemi i jej zasobów, podejmują proekologiczne dziania, biorą udział w konkursach i akcjach ekologicznych. Co roku też chętnie uczestniczą w obchodach Dnia Ziemi. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na pandemię koronawirusa, dlatego obchody Dnia Ziemi wyglądały inaczej niż zwykle – odbywały się raczej w wirtualnej rzeczywistosci. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji montaż muzyczny, który zaprezentowali w mediach społecznosciowych oraz wykonali wiele ciekawych i bardzo pomysłowych prac plastycznych i zabawek z różnych odpadów.