WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII KORZYSTAJĄCYCH Z KONSULTACJI
2020-05-30

WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII KORZYSTAJĄCYCH Z KONSULTACJI

( od 1 -  5 czerwca 2020 )

1. KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY VIII z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego bez zmian czyli:

Wtorki:  8.15 – 8.50 język polski

8.55 – 9.30 język angielski

9.35 – 10.10 matematyka

Piątki:     8.00 – 8.30 język polski

8.35 – 9.05 język angielski

9.10 – 9.40 matematyka

1. Wyżej wymienione konsultacje dla klasy VIII odbywać się będą  w sali nr 13.
  2. Konsultacje dla klasy VIII z pozostałych przedmiotów oraz dla klas IV – VII odbywać się będą według podanego wcześniej harmonogramu (strona internetowa szkoły). Na te konsultacje należy umówić się z nauczycielem.
  3. Nauczyciele mogą konsultować się w szkole w godzinach podanych w harmonogramie ( w innych godzinach prowadzą lekcje online)
  4. Nie przychodź na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  5. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  6. W drodze do i ze szkoły (w przestrzeni otwartej) jeśli masz możliwość zachowania 2 metry odległości nie musisz zasłaniać ust i nosa.  Jeśli nie jesteś w stanie utrzymania 2-metrowego dystansu musisz zasłonić usta i nos.

Pamiętaj: Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

1. Zabierz ze sobą maseczkę ponieważ na terenie szkoły jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Maseczkę możesz  zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w klasie.
  2. Maseczkę należy założyć wychodząc na korytarz lub do toalety a także gdy podchodzisz do tablicy, kolegi, nauczyciela lub gdy do ciebie podchodzi nauczyciel.
  3. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
  4. Po dezynfekcji rąk udaj się w maseczce prosto do wyznaczonej sali, zachowując odpowiedni dystans.

Uwaga: Nie korzystamy z szatni. (Rzeczy zostawione w szatni odbierzesz w wyznaczonym czasie).

1. W klasie każdy siadaj w oddzielnej ławce.
  2. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  3. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  4. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
  5. Po zajęciach zakładamy maseczkę i opuszczamy klasę zachowując odpowiedni dystans.

DBAJMY WSZYSCY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I BEZPIECZEŃSTWO INNYCH!

Informacje na kolejny tydzień od 8 czerwca 2020 podamy po wytycznych MEN dotyczących dalszego funkcjonowania szkół.