DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
2019-11-29

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Życzliwość to język, który niesłyszący może usłyszeć i niewidzący zobaczyć”. Mark Twain

21.11.2019 r. w naszej szkole, jak i na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wszyscy starali się być wobec siebie uprzejmi, koleżeńscy i mili.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień - World Hello Day narodził się jesienią 1973r. w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. W następnych latach jego popularność rosła i obecnie można powiedzieć, że jest obchodzony na całym świecie.

Dzieci z klas 1-3 po zapoznaniu się z ideą Dnia Życzliwości samodzielnie wykonały plakat. Uczniowie również wzięli udział w scenkach teatralnych i pantomimicznych mających na celu przybliżenie im idei owego Dnia. Na koniec zajęć wykonały i rozdały innym dzieciom dużo słoneczek życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które można obchodzić nie robiąc nic szczególnego - wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów.

Pamiętajmy jednak:

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta!

Zapraszamy do galerii zdjęć.