YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA
2019-03-08

YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje instrumentów perkusyjnych (bum – bum rurki, czuringa, kij deszczowy, kongi, guira, cowbell – krowi dzwonek, bongosy, śpiewające misy z Tybetu darbuka, djembe, guiro drewniana żaba, kuika, agogo,), a także poznali taniec kapuera. Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach.

Mogliśmy podziwiać Krzysztofa Krypę z klasy 3 oraz Bartosza Olbrota z klasy 6, którzy pomagali w grze na bum-bum rurkach. Uczniowie wraz z prowadzącymi Karolem Stelmach i Paulo Bomfin wykonali prosty utwór muzyczny. Również nasza uczennica Kamila Zawisza z klasy 1 spróbowała „uzdrawiającej mocy” śpiewających mis z Tybetu. Uczniowie byli zadowoleni z audycji. Artyści otrzymali wielkie brawa na koniec swojego występu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.