Zabawa andrzejkowa klas I - III
2018-11-30

Zabawa andrzejkowa klas I - III

W piątek 30 listopada w szkole zorganizowano zabawy andrzejkowe dla uczniów klas I-III. W tym dniu zadbano o magiczny nastrój, a Pani Kinga Murias na ten moment przeobraziła się we wróżkę. Katalog wróżb był bogaty i obszerny, a każdy z uczestników zabawy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Podczas zabawy przeprowadzono wróżby takie jak: „Kram z marzeniami”, „Wróżba z butelką”, „Wróżba z kolorami”, „Wróżba z kartami”, „Sprawdź z kim los Cię połączy” oraz „Drzewko szczęścia”. Wiele radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na to, by dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Po zabawach z wróżbami uczniowie wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy wspólnie tańczyli oraz bawili się w zabawę „Chusteczka”. Odbył się również konkurs „Taniec na gazecie”, podczas którego dzieci musiały wykazać się zręcznością. Po tańcach i zabawach zmęczeni i głodni uczniowie uzupełnili swoje siły słodkościami. Na koniec zabawy andrzejkowej odbyło się tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie kształtu cienia rzucanego przez figurę odlaną z wosku. Wszyscy bawili się wspaniale i w dobrych humorach wrócili do swoich domów.