Narodowe Czytanie 2018
2018-09-07

Narodowe Czytanie 2018

W naszej szkole 7 września 2018 r. w ramach języka polskiego klasa siódma i ósma uczestniczyła w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona odbyła się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowane trzy fragmenty, które zostały odczytane przez naszych uczniów odnosiły się do niezwykle istotnych dziejów ojczyzny oraz uczuć, które łączą ludzi. Mieliśmy okazję wysłuchać mitu o szklanych domach, który odwołuje się do marzeń o nowej, idealnej Polsce.

Historię Karoliny i Cezarego, bohaterów powieści oraz wymowną manifestację robotniczą ukazaliśmy w krótkich scenkach, które można obejrzeć na niżej załączonych zdjęciach.

Uczniowie klasy siódmej przygotowali również w ramach akcji gazetkę szkolną, w której jeszcze bliżej można zapoznać się z sylwetką wrażliwego na ludzką krzywdę pisarza.

Celem akcji Narodowego Czytania jest promowanie czytelnictwa wśród Polaków oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z najważniejszymi dziełami polskiej literatury.