Półkolonia II turnus (02.07.2018r.  - 06.07.2018r.)
2018-07-06

Półkolonia II turnus (02.07.2018r. - 06.07.2018r.)

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak 29 uczniów z naszej szkoły i okolicznych miejscowości nie chciało się rozstawać z murami szkoły uczestnicząc w półkolonii.

Podczas II turnusu dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 6.30 - 16.00. Dzień był podzielony na 3 części.

Pieczę nad naszymi wychowankami sprawowali pedagodzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku. Celem zajęć było między innymi:
-stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy.

Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, w grach i zabawach z wykorzystaniem x-boxa,, w zabawach ruchowych oraz z wykorzystaniem gier planszowych i innych zajęć świetlicowych.

W drugiej części dnia uczestnicy po zapoznaniu się z rozkładem dnia oraz przepisami bhp obowiązującymi na wycieczce, codziennie wyjeżdżały na różnorodne, ciekawe wycieczki autokarowe.

Pierwszego dnia dzieci pojechały do leśniczówki Bugaj, gdzie zorganizowane było spotkanie z leśniczym - panem Leonem Olszowym, który oprowadził grupę po lesie. Leśniczy opowiedział różne ciekawostki dotyczące występujących tam roślin oraz mieszkańców lasu.

Drugiego dnia nasi podopieczni wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Budach Głogowskich. Na samym początku  dzieci udały się na spacer ścieżką przyrodniczą, następnie na terenie ośrodka zostały zorganizowane różne zabawy, rozgrywki sportowe,  wspólny śpiew, jak również palenie ogniska i pieczenie kiełbasy.

Trzeciego dnia dzieci zwiedzały Zoo Market – Majster w Rzeszowie. Dowiedziały się tam wielu cennych informacji na temat zwierząt, ich zwyczajów oraz opieki nad nimi. Następnie wszyscy udali się kina Zorza, gdzie były zorganizowane warsztaty prowadzone przez animatorów. Po warsztatach dzieci obejrzały film pt. „Uprowadzona księżniczka”. Po filmie wszyscy uczestnicy smakowali wspaniałą pizzę w pizzerni Dexter.

Kolejny dzień był przepełniony samymi wspaniałymi przygodami. Cała społeczność półkolonii wybrała się na wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Zwiedzanie obiektu zaczęto od pogadanki, podczas której dzieci dowiedziały się jak żyli ludzie w dawnych czasach. Zwiedzano również Park Owadów i Pajęczaków.

Ostatni dzień półkolonii nasi podopieczni spędzili w Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja” w Rzeszowie. Dzieci mogły bezpiecznie bawić się pod opieką doświadczonych opiekunów.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyły gry i zabawy oraz ćwiczenia na świeżym powietrzu.

W trzeciej części dnia dzieci odpoczywały w szkole bawiąc się w świetlicy szkolnej, na szkolnym podwórku, czy uczestnicząc w  różnorodnych zabawach.

Drugi turnus minął równie radośnie jak pierwszy. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków. Podsumowując należy stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.