Półkolonia I turnus (25.06. 2018 - 29.06. 2018)
2018-07-03

Półkolonia I turnus (25.06. 2018 - 29.06. 2018)

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się półkolonia.

Minął I turnus tego atrakcyjnego wypoczynku, w którym uczestniczyło 29 dzieci z naszej szkoły i okolicznych miejscowości. Podczas tego turnusu dzieci miały zapewnioną opiekę od 6.30 - 16.00. Dzień był podzielony na 3 części.

W trakcie pierwszego cyklu zajęć dzieci miały zabawy integracyjne z chustą animacyjną, gry i zabawy z wykorzystaniem x-boxa, klocków gimnastycznych, prac plastycznych, zabaw ruchowych z piosenką i do muzyki oraz gier planszowych i innych zajęć świetlicowych.

W drugiej części dnia uczestnicy po zapoznaniu się z rozkładem dnia oraz przepisami bhp obowiązującymi na wycieczce, codziennie wyjeżdżali na różnorodne, ciekawe wycieczki autokarowe:

1. do lasu w Bratkowicach - gry i zabawy terenowe "Podchody",

2. do FLAYPARKU w Rzeszowie - korzystanie z trampolin, basenów, ścianek spinaczkowych, zwiedzanie muzeum Energetyki w Rzeszowie, udział w lekcji "Elektomagnetyzm na co dzień",

3. do Parku Historycznego w Biznej  - poznanie historii niemieckiego poligonu doświadczalnego z pociskiem V - 2, oglądanie makiety V-2 i V-1, zapoznanie z samolotem AN -2, wozem pancernym i rekonstrukcjami okopów i bunkrów z czasów II wojny światowej,

4. do Domu Regionalnego w Trzcianie - zwiedzanie z przewodnikiem zbiorów muzealnych - poznanie tradycji i zwyczajów mieszkańców wsi sprzed 100 lat,

5. do Stadniny Koni "Zbajka" - spacer po stadninie, zwiedzanie mini - zoo, oglądanie koni w stajni i na wybiegu.

Podczas każdego wyjazdu dzeci miały zapewniony smaczny posiłek w restauracji "Zacisze" w Bratkowicach, w restauracji "Ania" w Rzeszowie, wspólne grillowanie kiełbasek na świeżym powietrzu, wspólne wykonywanie, smażenie proziaków na kuchni węglowej, wspólne pieczenie ziemniaków na blasze kuchni oraz obiad w barze na terenie stadniny.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyły gry i zabawy, ćwiczenia na świeżym powietrzu, w siłowni terenowej, spacery lub złożenie hołdu, zapalenie zniczy w miejscu stracenia żołnierzy AK oraz przejscie do Krzyża Milenijnego - Leśnego Sanktuarium Maryjnego w Bratkowicach.

W trzeciej części dnia dzieci odpoczywały w szkole bawiąc się w świetlicy szkolnej, na szkolnym podwórku, czy uczestnicząc w  różnorodych zabawach.

Pierwszy turnus minął radośnie z dużym zadowoleniem dzieci i ich rodziców. Sprzyjała nam piękna pogoda, dzieci wracały zrelaksowane, wypoczęte i szczęśliwe.