2018-03-21

Konkurs "Moje Gniazdo"

Dnia 21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, odbył się XV Gminny Konkurs Regionalny „Moje Gniazdo”. W tym roku, tematem przewodnim była kuchnia wielkopostna i wielkanocna naszych przodków pt. „Zupa z gruszki i pietruszki a smalec z fasoli”. Dziewczynki z naszej szkoły Daria Szopa, Nicola Warzybok i Amelia Przywara brały udział w kategorii plastycznej: Pisanka do mojego koszyczka. W konkursie uczestniczyło 24 dzieci ze szkół znajdujących się na terenie gminy Świlcza. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać pisankę według własnego pomysłu.

Wszystkie prace były bardzo piękne. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem w wykonane prace. Uczennice z  naszej szkoły Daria Szopa z pierwszej klasy, zajęła drugie miejsce, a Amelia Przywara  z klasy trzeciej zajęła trzecie miejsce w. Serdecznie gratulujemy! Nagrody wręczała Pani Dyrektor wspólnie z Wójtem. Na zakończenie, szkoła przygotowała poczęstunek w postaci regionalnych potraw.