Duch, który umacnia miłość
2018-03-14

Duch, który umacnia miłość

"Duch, który umacnia miłość" – pod takim hasłem w naszej szkole w dniu 28 lutego 2018 r. odbył się etap szkolny konkursu biblijnego organizowanego przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Na zmagania konkursowe złożyła się znajomość treści Ewangelii autorstwa św. Mateusza na podstawie Biblii Tysiąclecia wydanie V. Uczestnicy w liczbie 10 osób przez 45 minut zmagali się z testem, na który złożyło się 24 zadania konkursowe. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie najwyższej ilości punktów i jednocześnie zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Laureaci etapu szkolnego to Miłosz Buda (kl. VI), Jakub Kopeć (kl. VI), i Mikołaj Buda (kl. V). Zwycięzców etapu szkolnego czeka kolejny etap rejonowy, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 r.

Celem konkursu biblijnego jest zachęcanie dzieci do pogłębienia znajomości Pisma Świętego, propagowanie wartości moralno-etycznych zawartych w Biblii, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzenia wiedzy biblijnej, stworzenie dzieciom możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania swoich uzdolnień, promocja najzdolniejszych i najbardziej pracowitych dzieci, ich katechetów oraz szkół, które reprezentują.

Laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.