Wizyta w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej
2017-12-08

Wizyta w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej

Dnia 08.12.2017 roku uczniowie z klasy VI i VII odwiedzili Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego doradztwa zawodowego.

Na początku uczniowie zostali bardzo miło przywitani przez pracowników szpitala. W sali konferencyjnej obejrzeli film, zapoznali się z  historią szpitala, oraz  z  zakresem jego działalności. Następnie nasi wychowankowie zostali  podzieleni na dwie grupy i pod opieką pracowników medycznych odwiedzili oddziały szpitalne: Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz  Odział Rehabilitacji. Uczniowie mieli również okazję  zobaczyć jak wygląda Pracownia Diagnostyki Obrazowej, tam obejrzeli m.in. tomograf komputerowy, sprzęt do wykonania rezonansu magnetycznego, czy też pracownię rentgenowską. Podczas wizyty zwiedzili szpital, poznali pracę personelu medycznego, zapoznali się z zasadami selekcji pacjentów zgłaszających się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na koniec uczniowie zostali ciepło pożegnani przez pracowników szpitala. Wielką niespodzianką były prezenty, którymi zostali obdarowani nasi wychowankowie. Wizyta przypadła uczniom  do gustu i zachęciła do myślenia o pracy w takiej placówce.